Uudised

Oleme valmis praktiliseks tegevuseks

13.04.15

7. aprillil toimus õpilaste poolt korraldatud õppereis Ida-Virumaale, mis oli ka koolipraktika raames turismikorralduse eriala esimese kursuse õpilastele eksamiülesandeks.

Turistidena ja samaaegselt ka kriitikutena osalesid õppereisil koka eriala esimese kursuse õppijad ja loomulikult turismikorralduse eriala õpetajad Jelena Valme ja Viktoria Timohhina.

Õppereisi marsruudi iga osa ei jäänud tähelepanuta ning tulevased turismitöötajad rääkisid kogu reisi ajal Ida-Virumaa vaatamisväärsustest, igast tee kurvist ning igast linnast, mida reisi ajal läbiti. Eriti jäid reisijatele meelde Narva ja Narva-Jõesuu , Vaivara vald, Sillamäe ja Jõhvi ning Kohtla vald.

Õpilaste poolt korraldatud reisi ajal said kõik külastada lisaks ka Eestis ainukest tegutsevat vene-õigeusu nunnakloostrit Kuremäel, Kukruse Polaarmõisat, Saka mõisat ja Toila Oru parki. Saka mõisa külastuse eesmärgiks oli tutvuda majutus- ja ürituste korraldamise võimalustega mõisas.

Kukruse Polaarmõis kannab endas jutte ja mälestusi ajaloo suurkujudest, oma aja kangelastest – perekond Tollidest, kuulsaimaks Tolliks tuleb aga pidada geoloogi ja polaaruurijat Eduard von Tolli, kes jäi kadunuks seoses Sannikovi maa otsingutega. Mõisa külastuse programmis oli meeldivaks ülatuseks võimalus proovida 18.-19. sajandi rõivaid ja tunda ennast tõelise aadlikuna, õppida gooti kirjas kirjutama, et oma sõpru sellega üllatada, tutvuda Sannikovimaa avastusretkega ning sõita kelgukoerterakendi ja polaarkajakiga ning liumäest alla lasta.

Korraldades ja planeerides seda õppereisi, said turismisektori tulevased töötajad võimaluse rakendada esimese kursuse jooksul saadud teadmisi ja nüüd kõik nad on valmis praktiliseks tegevuseks ettevõtte praktikal, et arendada Ida-Virumaad kui turismi sihtkohta.

Turismikorralduse eksamireis 2015

Turismikorralduse eksamireis 2015

Turismikorralduse eksamireis 2015

Turismikorralduse eksamireis 2015

Turismikorralduse eksamireis 2015