Uudised

Ehituserialade õppereis ehitusmessile Eesti ehitab 2015

13.04.15

09.aprillil külastasid ehituserialade õppegruppide 1 PEH, 2PEH, 1 KMS õpilased Tallinnas ehitusmessi Eesti ehitab 2015.

Ehitusvaldkonna poolt korraldatud õppereisi eesmärkideks oli tutvuda uute ehitustoodetega ning tehnoloogiatega. 

Rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab 2015 toimus 8.-11. aprillini Eesti Näituste messikeskuses.

19. korda korraldatud mess on ehitusvaldkonna erialamess, mis keskendub innovaatiliste tehnoloogiate, ehituskonstruktsioonide ja -materjalide, -masinate, -seadmete ja -tööriistade esitlemisele; kinnisvaraarenduse, -hoolduse ja -halduse jpt teemade avamisele ning uusima oskusteabe, kogemuste ja oskuste levitamisele.

Eesti ehitab on alates 1997. aastast korraldatav iga-aastane rahvusvaheline ehitusmess, on Eesti messituru tuntuim brand, on suurima ekspositsioonipinna ning osalevate firmade ja külastajate arvuga erialamess Eestis ja avab sümboolselt kevadise ehitushooaja.

Kõige huvitavamad põhiteemad meie õppijate ja õpetajate jaoks olid üld- ja eriehitustööd, ehitiste konstruktsioonimaterjalid ja –tooted, avatäited, pinnakattematerjalid, ehitusmasinad, -seadmed, -tööriistad ja –vahendid, töökaitse ja –ohutus, tööriided ja –kaitsevahendid.

Õppereisi raames oli osalejatel võimalus külastada ka Tallinna Lennusadama muuseumi. Muuseum ja vesilennukite angaar on pälvinud hulga auhindu: Eesti kõige turistisõbralikum muuseum 2012, Europa Nostra Grand Prix 2013, Euroopa aasta muuseumi eriauhind 2014. aastal ja palju muid. Lennusadam rajati koos vesilennukite angaariga sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II käsul, osana Peeter Suure merekindlusest. Angaar on oma arhitektuurilt erakordne hoone: need olid esimesed nii suured, ainsagi sisemise tugipostita raudbetoonkuplid maailmas.

Õppereis oli õpetlik ja meeldejääv elamus kõigile osalejatele!

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015

Eesti ehitab 2015