Uudised

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus ja Eastman Specialties OÜ asuvad koostööle.

26.03.15

Narva Kutseõppekeskus ja Kohtla-Järvel tegutsev rahvusvahelise haardega keemiatööstusettevõte Eastman Specialties OÜ loodavad peagi leida viisi, kuidas ühised ambitsioonid ellu viia.

Ligi 160 inimesele tööd andva Eastman Specialties OÜ esindajad külastasid kutseõppekeskust lahtiste uste päevade raames ja tundsid elavat huvi tehniliste erialade, töökohapõhise õppevormi rakendamise võimaluste ning seadmete vastu.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul jõuti kohtumisel konkreetsete kokkupuutepunktideni, millelt koostööd edasi arendada.

“Töötame nii, et kõik, mida teeme, oleks nii praktikas tarvilik kui tulevikus edasi arendatav,” ütles Veidenbaum. “Eastman on tulevikku vaatav ettevõte ning usun, et läbi personaalse täiendõppe, praktikakohtade ja töökohapõhise õppe, saab meil olema vägagi viljakas koostöö.”

Eastman’i personaliosakonna spetsialist Tatjana Ivanova hindas kohtumist vägagi tulemuslikuks. “Usun, et juba selleks suveks on vägagi reaalne, et koolitame Narva Kutseõppekeskuses mitut spetsialisti gaasilõikamise alal,” lausus Ivanova.

Ettevõtte remondi- ja hooldusjuht Vladislav Ivanov lisas, et tema jaoks oli kõige huvitavam mehhatrooniku eriala puudutav info. “Eastman’i remondi- ja hooldusosakonnas juhtub väga tihti, et vajatakse just sellist universaalset spetsialisti, kellel on nii mehaaniku kui ka elektriku oskused,” märkis Ivanov. “Pärast Narva Kutseõppekekuse külastamist tunnen, et tahaksin ise seal õppida.”

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Eastman Specialties OÜ on rahvusvahelise keemiaettevõtte Eastman Chemical Company tütarettevõte, mis on bensoehappe, Probenz® naatriumbensoaadi ja Benzoflex® plastifikaatorite ülemaailmne tarnija. Eastman keskendub innovaatilistele ja tehnoloogiatel põhinevatele lahendustele, säilitades samal ajal oma pühendumuse turvalisusele ja jätkusuutlikkusele. Eastman’i Kohtla-Järve tehases töötab ligikaudu 160 inimest.

Rohkem infot ettevõtte kohta leiate koduleheküljelt www.eastman.com

Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Anu Kaukes, Eastman Specialties OÜ administratiivjuht
akaukes@eastman.com