Uudised

Pressiteade: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse poolt EV100 kampaania raames valminud skulptuure saab varsti imetleda Narvas ja Sillamäel

19.06.18

25. juunil Narvas ja 29. juunil Sillamäel avatakse IVKHK poolt linna elanikele kingitud kineetilised skulptuurid EV sümbolitega.

Skulptuuride kujundus on väljatöötatud IVKHK luksepa eriala õpetaja Andrey Matveenkovi poolt ja skulptuuri valmistamisel osalesid kutsehariduskeskuse erinevate erialade õpilased. Skulptuur kajastab eesti sümboleid: rukkilill, pääsukesed, kivid. Kesksel kohal on suure rukkililli kuju, mille ümber on lehtmetallist valmistatud pääsukesed ja väikesed kellukesed, mis tuulepuhanguga hakkavad keerlema ja helisema. Skulptuuri alusel on keraamilisest mosaiigist tehtud eesti ornamendid, EV 100 ja IVKHK logod.

Skulptuur on registreeritud EV100 ametlikul lehel ja on IVKHK põhikingitus Eesti Vabariigi 100.sünnipäevale:  https://www.ev100.ee/et/kineetilised-skulptuurid-ev-sumbolitega  

Tulge kohale ja  saate skulptuuri ilu nautida, teha pilte ja jäädvustada ilusaid eluhetki, Narvas avatakse skulptuur kultuurimaja Rugodivi kõrval 25.juunil kell 14.00 ja Sillamäel Ujula taga asuval platsil 29.06. kell 13.00.

Kolmas skulptuur paigaldatakse septembri alguses Jõhvis.