Uudised

17. mail tähistati Eesti kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva

17.05.18

Kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva eesmärk on juhtida tähelepanu kutsekoolides tehtavale heale rahvusvahelisele koostööle. Seekord kohtuti Kuressaare Ametikoolis.

Päeval saadi põhjalik ülevaade Kuressaare Ametikooli rahvusvahelistumisest. Tutvustatati erinevaid projekte ja räägiti rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise olulisusest.  Õpilased pagari, spaateeninduse, ärikorralduse ja lapsehoidja erialadelt rääkisid välispraktikast Prantsusmaal, Küprosel, Iirimaal ja Saksamaal. Oma õpirändekogemuse lisasid ka kutseõpetajad.

Lisaks tutvustati uuringu „Rahvusvaheline mõõde Eesti kutseõppeasutuste strateegilises planeerimises ja igapäevases töös“ tulemusi.

Kuuldust-nähtust tegi kokkuvõtte Haridusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kristen Lahtein. Kuna rahvusvahelise koostöö osakond esindab Eesti huve Brüsselis toimuvatel Erasmus+ programmikomitee koosolekutel, siis annab üritus ka hea sisendi järgmise programmiperioodi ettevalmistamisega seotud aruteludesse.

Päevakava

Vaata ka  videot eelmise aasta rahvusvahelistumise päevast

Info: Helju Virunurm
Arendusosakonna peaspetsialist, Jõhvi õppekoht
helju.virunurm@ivkhk.ee
Mob: +372 516 6013