Uudised

Õpilasvarjud Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses

06.05.18

23. - 27. aprillini toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses õpilasvarjunädal, mille raames kutsehariduskeskuse erialadest huvitatud üldhariduskoolide õpilastel oli võimalik tulla üheks päevaks endale meelepärasele erialale õpilasvarjuks.

Nii saigi IVKHK selleks ajaks uued õpilased koka, tarkvara arendaja, multimeedia, ehitlusviimistluse, pagari, juuksuri, abikoka ja elektriku erialale.

Mille poolest erineb koolis õppimine õppimisest kutsehariduskeskuses? Sellele küsimusele vastasid IVKHK õpilasvarjud.
Jekaterina (9. klass, Narva-Jõesuu kool, õpilasvari pagari erialal): „Põhiline erinevus seisneb selles, et siin on palju praktilisi ülesandeid ja lõbusam kui koolis“
Kristiina (9. klass, Narva-Jõesuu kool, õpilasvari multimeedia erialal: „Väga palju praktilist tööd, lõpus saad nii kutse kui ka keskhariduse. Olen väga rahul selle päevaga. Õpilane, kelle varjuks olin, näitas mulle kõike ja jutustas väga põhjalikult õppimisvõimalustest, vastas kõikidele minu küsimustele. Õppetegevus oli minu jaoks väga huvitav ja kasulik!“
Maria (11.klass, Narva Soldino Gümnaasium, õpilasvari multimeedia erialal): „Minu arust vedas mul väga õppetunniga, see oli ülipõnev! Põhiline erinevus minu jaoks on selles, et õppetöö toimub väga sõbralikus õhkkonnas, õpetaja oskab õpilastega suhelda nö nende lainel. Meie pidime rühmas tegema ühe multifilmi helindamise ja mulle väga meeldis meeskonnatöö, kuna teised õpilased olid nii vahvad! Õpetaja oli ka super!“
Anton (9. klass, Sillamäe Vanalinna kool, õpilasvari erialal Noorem tarkvara arendaja: „Tunnid on ajaliselt pikemad - 90 minutit, kuid on väga palju praktilisi ülesandeid ning ei märkagi, kui kiiresti aeg lendab. Kõige rohkem meeldis õppida, kuidas luua oma koduleht“.

Peaaegu kõik osalejad rõhutasid õppetegevuse praktilist suunitlust, sõbralikku keskkonda, individuaalset lähenemist õpilasele ning kutseliste oskuste omandamise võimalust.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse üks põhilisi eesmärke ongi õpilastele võimaluste tagamine omandada kutset turvalises ja meeldivas keskkonnas, avada oma anded ning täiendada oma teadmisi, et tuleviks olla nõutud spetsialist tööturul.

Tulge meile õppima! Meie aitame kirjutada Sinu edulugu!

Info suvise vastuvõtu kohta meie kodulehel: www.ivkhk.ee

Galerii