Uudised

Stažeerimine Portugalis

26.03.18


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse IT ja multimeediumi eriala õpetaja Aleksandra Leštšuk ja haridusstehonoloog Natalja Jakovleva stažeerisid projekti „Euroopas õppides meistriks 3“ Erasmus+ programmi raames kutsekoolis Escola Artística e Profissional Árvore Porto linnas, Portugaalis vahemikul 18.03.- 24.03.2018. Samal ajal hakkasid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilased välispraktikale teiste projektide raames.

Stažeerimise peamiseks eesmärgiks oli erialaste pädevuste edendamine rahvusvahelises keskkonnas läbi tööülesannete arutlemist ja Árvore kutsekooli parimatest praktikadest õppimisest, et omandada uusi erialaseid teadmisi ja oskusi õpetatavates erialades ja edaspidi kasutada uusi meetodeid ja lähenemisviise graafilise disaini, multimeedia ja animatsiooni õpetamisel.

Nädala jooksul tutvusime kooli õppekohtadega Portos ja Gaias, kutsehariduse õppesüsteemiga, uuendatud õppekavadega ja koolisisemise infosüsteemiga, viibisime edukalt meie õpilasi praktikale Gaiale. Käisime aktiivselt animatsiooni, graafika ja multimeedia tundides, arutlesime palju aspekte formaalselt ja mitteformaalselt läbi kultuurilist ja keelelist vahetust kooli töötajatega. Jagasime heameelega ka oma kogemusi õpetajatega ja õpilastega.

Rohkem infot meie ajaveebist http://ivkhk-portugal.blogspot.com.ee/2018/

Suur tänu selle positiivsete kogemuste ja emotsioonide eest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele ja Escola Artística e Profissional Árvore koolile!

Aleksandra Leštšuk ja Natalja Jakovleva