Uudised

Tourest 2018

09.02.18

Meie õpilased külastasid jälle rahvusvahelist turismimessi Tousest 2018, mis on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides ja seekord toimus 09.02.2018 Pirita paviljonides, Tallinnas. Reisist võtsid osa turismikorralduse ja ärikorralduse eriala 1. ja 2. kursuse õpilased.

Mess oli esitatud kolmes hallis – esimeses oli reisikorraldajad ja turismifirmad, kes rääkisid oma turismisihtkohtadest ja riikidest, keda nad esindavad. Thai riik, Sri-Lanka, Maldiivid ja Tiibet osalesid messi juba teist aastat järjest. Traditsiooniliselt olid: Läti, Leedu, Türgi ja Tšehhi.

Suurematest turismitegijaist võtsid osa lennukompanii Nordica, reisikorraldaja Novatours, välisministeerium, kindlustusfirmad, Eesti Turismifirmade Liit ja seikluspargid.

Ülejäänud hallid olid pühendatud Eestile - „Puhka Eestis“ , kus olid Eesti regioonide värvilised ja huvitavad stendid. Eesti hallis räägiti kõikidest Eesti maakondandest ja puhkuse võimalustest ja paistsid silma meie populaarsemad spaad: Noorus ja Meresuu, Toila. Ida-Virumaa vääris ka tähelepanu, tutvustades messi külastajatele meie regiooni eriti huvitavalt.

Hallis "ELAMUSED JA MAITSED" sai jalga puhata ja keha kinnitada, nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakkusid Eesti Toidutee klastrisse kuuluvate kohvikute mõnusad kokad ning terve rida hea eestimaise toidukraami müüjaid. Toiduala mõnusale miljööle aitab kaasa Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts.

Nagu alati, oli ka see õppereis väga kasulik ja teaberikas. Õppereisi käigus said õpilased uue kogemuse, mis on vajalik õppeeesmärkide saavutamiseks ja mis aitab kaasa õpilaste kutsearengule.