Uudised

Rahvusvaheline turismimess Balttour 2018

05.02.18

Ajavahemikul 2.-4.02.2018 toimus turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuse tublimatele õppijatele õppereis Lätti, Riia linna. Reisi eesmärgiks oli rahvusvahelise turismimessi Balttour 2018 külastamine.

Mess toimus kahes erinevas hallis, Läti siseturism ja rahvusvaheline turism. Õppijad tutvusid puhkuse võimalustega üle 40 riigis. Üllatusena oli märgata turismitegijaid Seišellidest, Hispaaniast, Tai riigist, Islandist, Küprosest ja Portugalist. Messil olid eksponentidena esindatud mitte ainult reisikorraldajad, kui ka reisibürood, lennufirmad, transfeeri pakkutavad ettevõtted, kindlustusfirmad, tervise ja seikluskeskused üle maailma.

Siseturismi hallis oli eriti palju informatsiooni puhkuse võimaluste kohta Lätis, meelelahutuslik kultuuriprogramm, käsitöölaat ja kodus valmistatud maiuspalad. Eriti jäi meelde tervise keskuse stend „Vitality“, sest kohapeal oli tõeline arst, kes tegi igale soovijale kehaanalüüsi ja oli võimalus proovida merevaiguga hooldusprotseduure.

Õhtuti jalutasid õppijad Riia Vanalinna tänavatel, nautisid tänada elav muusika, Vanalinna majade arhitektuuri ja ilusa ilma. Eriti rõõmustas kõiki reisi osalejaid Riia Vene Teatri külastamine, kus vaatasime tragöödiat „Kuningas Lear“ William Shakespeare teose põhjal.

Teaberikka õppereisi käigus said õpilased uue kogemuse, mis on vajalik õppeeesmärkide saavutamiseks ja mis aitab kaasa õpilaste kutsearengule.