Uudised

Tartu õppereis

24.11.17

24. novembril toimus juba teine Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekoha poolt korraldatud õppereis Tartusse sellel õppeaastal, kus osalesid turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuse õpilased koos koka eriala esimese kursuse õpilastega.

Õpilased külastasid eelmisel aastal avatud Eesti Rahva Muuseumi, eelmisel aastal avatud 4 Superior hotelli Lydia Tartu Vana linnas ning osalesid koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega Tartu vanalinna ekskursioonil.

Vanalinna atmosfääri ja modernset arhitektuuri ühendav hotell Lydia asub Tartu Raekoja platsi taga Toomemäe nõlval. Hotell Lydia on 4 superior tärni hotell, kus on kokku 70 tuba, erinevaid lõõgastusvõimalusi pakkuv spaa-lounge, restoran Hõlm ja tipptasemel heli-, valgus- ja videolahendustega sündmuskeskus. Ajaloolise asukoha ja personaalse teenindusega hotell on suurepärane peatuspaik.

Tartu Kutsehariduskeskuse turismikorralduse eriala õpilaste poolt hästi korraldatud ajalooline ekskursioon kahes keeles Tartu vanalinnas sai alguse Raekoja platsil ning kulges läbi erinevate ülikoolinna paikade, keskendudes põhiosas Toomemäele. Õpilased käisid kohtades, kust kunagine linnamüür kulges, kuulsid lugusid minevikust ning vaatasid, kuidas igapäevased linnatänavad järk-järgult uusi värve ja varjundeid omandavad. Lõppes ekskursioon Eesti haridus- ja kultuuriloo ühes silmapaistvamas tähises - 1632. aastal asutatud Tartu Ülikooli, mis kuulub maailma mainekaimate ülikoolide hulka, peahoones.

Õppereisi viimane sihtkoht oli Eesti Rahva Muuseum, mis on rahvusmuuseumina eestluse mõtestaja, rahva põhiväärtuste kandja ja järjepidevuse hoidja. Külastajale avaneb nii esemeline kui virtuaalne maailm, mis kutsub avastama, teadvustama ning ise kõigest osa saama. Giidid tutvustasid õpilastele kahte peamist näitust: „Ajarada“ - Eestimaa kiviajast Vabaduseajani, „Uurali Kaja“ - näitus on pühendatud soome-ugri omariikluseta põlisrahvastele.

Teaberikka õppereisi käigus said õpilased uue kogemuse, mis on vajalik õppeeesmärkide saavutamiseks ja mis aitab kaasa õpilaste kutsearengule.