Uudised

Esimese kristliku riigi külastamine

05.11.17

Ajavahemikul 17. - 28. oktoober läbisid teise kursuse turismikorralduse eriala õpilased kutseõpetaja Viktoria Timohhina osalemisel praktika Armeenias, Jerevani hotellides.

Eriliselt ilmeka mulje  jättis õpilastele hotell „Tufenkian“, kus asub käsitöövaipade valmistamise meistrikoda. Vaipu tehakse üksnes tellimusel ning need on levinud kogu maailmas. Looduslikud värvid, algupärased rahvuslikud ornamendid teevad need vaibad ainulaadseteks kunstiteosteks ning annavad võimaluse paigutada neid erinevate maade paleedesse ja muuseumitesse. 

Hotell „Golden Palace“ 5* asub Armeenia kõrgeimas punktis. Ruumid hämmastavad nende ilu ja peenusega. Aknast avaneb vaade lummavatele mägedele. Mis puudutab hotelli eri ruumide maksumust, siis ööpäeva hind on võrreldav hea keskklassi auto soetamisega.

Praktika kultuuri-õpetuslik programm hõlmas endas Armeenia ja selle pealinna tuntumate kohtade külastust, nimelt: paganausuliste tempel Garni, mis on ehitatud 1. sajandil meie ajaarvamise järgi, kaljusse raiutud klooster Gegard, Echmiadzin – esimeste kristlaste kummardamise paik, kus arenes armeenia rahvusliku kultuuri ainulaadsus ning mis samuti oli armeenia riikluse kujunemise keskuseks.

On võimatu jätta märkimata kõrgmäestikujärve Sevan külastust. Muinasjutuline järv „Armeenia pärl“ on üks suuremaid mageveelistest kõrgmäestikujärvedest maailmas, tõeline looduse ime, mis asub 1900 meetri  kõrgusel.

10 päeva jooksul üliõpilased tutvusid erinevate Armeenia vaatamisväärsustega: Rahvusliku ajaloomuuseumiga, laulvate purskkaevudega, mis asuvad Jerevani linna keskosas, rahvuslike laulude ja tantsudega, kloostritega ning loomulikult Sevani järvega.

Armeenia praktika oli kõigi osalejate jaoks kasulik ning jääb igaveseks meelde unustamatute muljetega. Saadud teoreetilised teadmised leiavad edukat kasutamist praktikas.

Pildid