Uudised

Tallinna turismi saladused

03.11.17

31.10.2017 toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekoha poolt korraldatud esimene õppereis Tallinnasse sellel õppeaastal, kus osalesid turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuste õpilased koos puhastusteenindaja eriala õpilastega ning õppijad külastasid Hilton Tallinn Park hotelli ja luksusliku Telegraaf hotelli.

Hotellide ekskursiooni käigus õpilased tutvusid hotellide kontseptsioonidega, pakutavatega teenustega ja erinevate klassi tubadega. Vana Linna Telegraaf hotelli omanikud on taastanud elegantse 1878. aastast pärineva hoone, kus omal ajal asus Eesti Telegraafi keskjaam, ja muutnud selle ainulaadseks Tallinna vanalinna luksuslikuks viietärnihotelliks, mis spetsialiseerub kõige peale äriklientide teenuste pakkumises. Hilton Tallinn Park – on esimene ja üks ainus Hilton keti hotell Balti riikides. Igas Hilton keti hotellis on kasutusel samasugused voodimadratsid, lõhnad ja aroomid, kosmeetilised tarbed vaatamata sellele, mis riigis hotell asub. Konverentsi saalides on kasutusel nutimaja tehnoloogia. Ainult selles hotellis üle Eesti on olemas express checkout igal hotelli korrusel.

Õppereis jätkus Lennusadama muuseumi külastusega. Õpilased tutvusid merepääste ajaloo ja tänapäevaga, kuulasid päästjate endi lugusid ning uurisid tõelist päästekopterit ja muud varustust hädasolija aitamiseks. Näitusel said ka kogemuse, kuidas merel ja rannas teadlikumalt käituda, milliseid valikuid on erinevates situatsioonides võimalik teha ning mis toimub kriisiolukorras inimese peas ja kehas. Oma lugusid «rääkisid» parvlaeva Estonia katastroofist eluga pääsenud.

Õppereis oli kasulik ja teaberikas ning aitas kaasa õpilaste kutsearengule.