Uudised

PRESSITEADE: Narva Suvelaadaks valmistati 45-meetrine grillvorst

15.08.17

Möödunud laupäeval, 12. augustil toimus traditsiooniline Narva Suvelaat, mis esmakordselt korraldati Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekohas koolimaja ees.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppurid, spetsialistid ja õpetajad korraldasid Narva Suvelaadal mitmesuguseid meistriklasse ning koka eriala õpilased koos kutseõpetajatega valmistasid üle aegade pikima grillvorsti.

„Plaanis oli valmistada vähemalt 15-meetrine grillvorst ja võibolla isegi väheke pikem. Vorsti tegemise käigus aga ületasime oma plaane kolmekordselt ja tegime valmis pea 45-meetrise grillvorsti,” rääkis kooli toitlustusjuht Mihkel Luus. „Kahjuks ei leidnud me võimalust nii pika vorsti küpsetamiseks ja pidime leppima korraga üle 15-meetrise vorstijupiga,“ lisas kooli toitlustusjuht Urmas Murumäe.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul jäid nii külastajad kui ka kauplejad rahule laada uue asukohaga ja tulevikus on plaanis korraldada Narva iga-aastased laadad Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva koolihoone juures.

Laada külalised said oma oskused proovile panna sepatöödes ja käsitöötoas, lastele pakkus palju põnevust tegutsemine animaatoritega lastenurgas ja osalemine kiirlugemise võistlusel. Autovaldkonna õpetaja ja õpilased näitasid laada külalistele kooli ralliautot.

Päeva jooksul loositi külastajate vahel välja kooli partnerite kingitusi ja suveniire. Suure panuse laada õnnestumisse andsid Meresuu Spa & Hotel, Tööriistamarket, Narva-Jõesuu Sanatoorium ja Astri Keskus. Külastajate meelt lahutasid tantsukollektiivid ja laulubänd N-sect.

Laadale tuli 80 kauplejaid Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Traditsiooniliselt oli külastajate seas kõige populaarsemad tooted mesi ja istikud.

Laada galerii ja video

Kõigil huvilistel oli laadaplatsil võimalik suhelda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse vastuvõtukomisjoni töötajatega, kes tutvustasid kooli kolme õppekoha erialasid ja õppimisvõimalusi. Jõhvis, Sillamäel ja Narvas jätkab kooli vastuvõtukomisjon tööd augusti lõpuni ja avaldusi saab esitada vabadele õppekohtadele.

Lisainformatsiooni õppimisvõimalustest ja vastuvõtust leiab www.ivkhk.ee, www.svtc.ee, www.nvtc.ee

Vastuvõtukomisjon:
vastuvott@ivkhk.ee

Jõhvis 53088342
Sillamäel 3925160
Narvas 3569385