Uudised

PRESSITEADE: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtt jätkub

10.08.17

Augustikuu teiseks nädalaks on soovijad esitanud üle tuhande avalduse õppimiseks Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses.

2017.aasta suvise vastuvõtu kõige populaarsemad erialad on juuksur, väikeettevõtja, veokorraldaja, kokk, pagari ja kondiitritoodete tehnoloogia, noorem tarkvaraarendaja, laotöötaja, abikokk, raamatupidaja, sõiduautotehnik, keevitaja, multimeedium ja IT tugiisik. Mitmel erialal on avaldusi esitatud rohkem kui on õppekohti.

Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul avardas 2016.a septembris maakonna kolme kutsekooli ühendamine tulevaste spetsialistide õppimisvõimalusi Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.

„Meie õpetajad kasutavad nüüdisaegseid õppemeetodeid, kooli kolmes õppekohas on loodud väga head võimalused õppimiseks. Kooli lõpetajad sooritavad edukalt erialaliitude kutsekvalifikatsioonieksamid, ” ütles Mets. „Õpiränded välismaal, edukad osalemised riiklikel meistrivõistlustel ja -konkurssidel, õpilasfirmade kogemused aitavad kaasa lõpetajate edukale karjäärile," lisas Mets.

Laupäeval, 12.augustil toimuval Narva Suvelaadal saavad soovijad lisainfot kooli kolme õppekoha õppimisvõimalustest. Jõhvis, Sillamäel ja Narvas jätkab kooli vastuvõtukomisjon tööd augusti lõpuni ja avaldusi saab esitada vabadele õppekohtadele.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kõikidel õppekavadel on võimalus õppida õpipoisi ehk töökohapõhises õppes, tööandjatega on koostööd tehtud alates 2008. aastast ja koolil on positiivsed kogemused Euroopa Liidu rahastatava programmi PRÕM rakendamisest.

Lisainformatsiooni õppimisvõimalustest ja vastuvõtust leiab www.ivkhk.ee, www.svtc.ee, www.nvtc.ee

Hannes Mets
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
5162623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
5263688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee

Vastuvõtukomisjon:
vastuvott@ivkhk.ee

Jõhvis 53088342
Sillamäel 3925160
Narvas 3569385