Uudised

Traditsioonilisel Narva Suvelaadal valmib 15-meetrine grillvorst

07.08.17

12. augustil 2017 kell 10.00 – 16.00 toimub traditsiooniline Narva Suvelaat. Ürituse korraldab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus koostöös Narva linnaga. Suvelaat toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekohas koolimaja ees, Kreenholmi 45 aadressil.

Ürituse läbiviimise ajaks suletakse teelõik Maslovi ja Kreenholmi ristmikust kuni Kreenholmi ja Kulgu ristmikuni. Laadaga seotud vajaliku informatiooni leiab veebis www.narvalaat.ee

Suvelaadal saavad kõik huvilised tutvuda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolme õppekoha õppimisvõimalustega, suhelda õpilaste ja õpetajaga. Laadakülalised saavad infot Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpetatavate erialade kohta. Suvise vastuvõtu vabadele õppekohtadele saab dokumente esitada kuni 30. augustini.

Esmakordselt valmistavad koka eriala õpilased koos kutseõpetajatega üle aegade pikima, 15-meetrise grillvorsti Narva linnas. Lisaks on laadakülalistel võimalus maitsta erinevaid barbecue-hõrgutisi.

Traditsiooniliselt korraldavad suvelaadal metallierialade kutseõpetaja Andrey Matveenkov ja tema õpilased sepa töötoa, kus soovijad saavad oma oskused proovile panna. Rõivaõmblemise kutseõpetaja Tatjana Dolgovskaja koos õpilastega ootavad huvilisi käsitöötuppa.

Laadal töötab lastenurk, kus toimub kiirlugemise võistlus, saab joonistada ja animaatorid korraldavad lastele õhupallifiguuridе kujundamise koolituse.

Esimest korda töötab laadal fotolabor ja soovijail on võimalus lasta ennast pildistada. Oma foto on võimalik kätte saada laadapäeval või e-mailiga.

Traditsiooniliselt on laadal kontserdid ja meelelahutusprogramm, kus külastajate meelt lahutavad erinevad kollektiivid. Laadapäeval toimuvad võistlused nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kooli partnerid on välja pannud kingitusi ja suveniire, mis loositakse välja laadapäeva jooksul.

Suvelaadal pakuvad kohalikud ja Eesti naaberriigid kaupmehed ja käsitöölised oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu.

Sissepääs laadale on tasuta.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

Lisainfo

Dmitri Fedotkin
Peakorraldaja
Arendusosakonna peaspetsialist
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Narva õppekoht
Kontakt. 56299493; narvalaat@ivkhk.ee; www.narvalaat.ee
2017. aasta suvise vastuvõtu info www.ivkhk.ee; www.svtc.ee; www.nvtc.ee