Uudised

PRESSITEADE: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus lähetas juunis töömaailma üle 700 lõpetaja

30.06.17

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse pidulikel aktustel Jõhvis, Sillamäel ja Narvas sai lõputunnistuse kokku 717 lõpetajat, neist kuus lõpetasid õpingud kiitusega.

Õpingud lõpetasid elektriku, ehitusviimistluse, juuksuri, koka, keevitaja, laborandi, logistika klienditeenindaja, mäetöölise, tarkvara ja andmebaaside halduse, raamatupidaja, rätsepatöö, noorem tarkvaraarendaja, abikoka, maalri, keevitaja (osakutse pooautomaatkeevitaja), kondiitri, veokorralduse, küünetehniku, meisterjuuksuri, keemiaprotsesside operaatori, kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse, metallitöötlemispinkidel töötaja, laohoidja, tekstiilkäsitöö, mehhatrooniku, multimeedia, pagar-kondiitri, ärikorralduse spetsialisti, turismikorralduse, arvjuhtimisega (APJ) metallilõikepinkide operaatori, sisetööde elektriku, hotelliteenindaja (osakutse toateenija), IT tugiisiku, puhastusteenindaja, rõivaõmblemise (kergete rõivaste õmblemine), müüja-klienditeenindaja ja soojusseadmete käitaja eriala õpilased. Õppetöö kestis olenevalt erialast 6 kuud kuni 3 aastat.
Tänaste lõpetajate ametiõpingute kõige olulisem etapp jõudis lõpule erilisel ajal, Eesti Vabariigi 100.juubeliaastal. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul sooritasid märkimisväärselt paljud edukalt erialaliidu kutsekvalifikatsioonieksami, mis on tunnistus lõpetajate sihikindlusest ja kooli kvaliteetsest tööst.

“Igaühel on oma õpilugu, kool aitas kirjutada teie edulugu, olete jõudnud soovitud tulemuseni ja töömaailm ootab teid,” rääkis lõpetajatele direktor Hannes Mets ja kinnitas, et Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse vilistlased on tööturul kõrges hinnas.

Mitmed lõpetajad ühendasid õpingud ja töö töökohapõhises õppes, paljud läbisid praktika välismaal. Osavamad panid oma teadmised ja oskused proovile üleriigilistel kutsevõistlustel, saavutasid auhinnalisi kohti, said hindamatuid kogemusi.

“Töötades avastate, et õppida on vaja iga päev, konkurentsivõime säilitamiseks tuleb ennast pidevalt täiendada,” ütles Mets. “Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, Eesti ühes suurimas ametikoolis on rohkesti võimalusi kutseoskuste täiendamiseks, uue õppimiseks. Tulge oma ametioskusi täiendama, uut õppima.”

Galerii:
Suvine lõpetamine 2017 Jõhvis
Suvine lõpetamine 2017 Sillamäel
Suvine lõpetamine 2017 Narvas
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

Lisainfo
Hannes Mets
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
5162623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
5263688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee

2017. aasta suvise vastuvõtu info www.ivkhk.ee; www.svtc.ee; www.nvtc.ee

Vastuvõtukomisjon:
vastuvott@ivkhk.ee
Jõhvis 53088342
Sillamäel 3925160
Narvas 3569385