Uudised

Pressiteade: Üle 120 Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilase läheb 2 aasta jooksul välismaale praktikale  

13.06.17

Tänu Erasmus+ projektidele pääses lõppeval õppeaastal Euroopa riikidesse erialapraktikat läbima 62 Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilast ning stažeerima 17 töötajat.

Kolm Erasmus+ projekti viisid tulevased meistrid Saksamaale, Lätti, Leetu, Portugali, Suurbritanniasse, Sloveeniasse, Rootsi, Hispaaniasse ja Prantsusmaale. Ka erialade valik oli väga lai alates juuksurist lõpetades tarkvara ja andmebaaside haldusega.

Kutsehariduskeskuse õppedirektori Riina Veidenbaumi sõnul pingutab kool pidevalt selle nimel, et oma õpilastele rahvusvahelist kogemust anda ning Erasmus+ projektid saavad kindlasti jätku ka lähiaastail.

“Mul on hea meel, et õppekohtade vahel on tekkinud välispraktikate osas hea sünergia ning kõikides projektides osalesid ka teiste õppekohtade õpilased,” ütles Veidenbaum. “Praktika läbimine teises kultuuris annab tulevasele meistrile hindamatu kogemuse, avardab silmaringi ja kogemuste pagasit, luues eeldused säravaks ja mitmekülgseks karjääriks. Seepärast valitseb nendele kohtadele kooli sees tihe, kuid positiivne konkurents.”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse projektid kannavad nime "Heaks meistriks õppides Euroopa kogemustest", “Euroopas õppides meistriks 2” ja “Euroopas õppides meistriks 3”, millest said osa kõigi kolme õppekoha õpilased ja töötajad.

Välispraktikad võetakse kokku traditsioonilistel projektikonverentsidel, mis toimuvad Jõhvis, Narvas ja Sillamäel.

“Lisaks Euroopa Liidu riikidele on meil väga hea koostöö ka Armeenia, Gruusia, Ukraina ja Venemaa koolide ja ettevõtetega. Näiteks on sügisel planeeritud turismi eriala õpilaste praktika Armeenia hotellides,” lisas Veidenbaum. “Need võimalused oleme saanud teoks teha tänu headele rahalistele otsustele, mis on võimaldanud eraldada täiendavad vahendid välispraktikaks.”

IVKHK sai ka toetuse projekti “Avasta oma anne õppides parimatelt” (“Discover your talent by learning from the best”) läbiviimiseks. Järgmise kahe õppeaasta jooksul saadab kool ligi 120 õpilast praktikale ja 40 töötajat stažeerima partnerkoolidesse ja ettevõtetesse. Nende seas koka, pagar-kondiitri, turismikorraldaja, juuksuri, logistika, tarkvaraarendaja, IT-süsteemide spetsialisti, multimeedia, keevitaja, metallilõikepinkidel töötaja, ehitusviimistleja, mehhatroonika, elektriku, automaatika ja autotehniku eriala õpilased. Põhikooli baasil õppijad on praktikal neli-viis nädalat, keskkooli baasil õppijad kaks nädalat. Sihtriigid on Hispaania, Ungari, Austria, Suurbritannia, Portugal, Soome, Rootsi, Saksamaa, Läti, Leedu, Sloveenia, Prantsusmaa.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

www.ivkhk.ee
www.nvtc.ee
www.svtc.ee

Lisainfo
Riina Veidenbaum
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
52 63 688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee

Karén Sukiasyan, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Arendus- ja PR-juhi kt
+372 52 70 400; karen.sukiasyan@ivkhk.ee