Uudised

PRESSITEADE: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtt toob uuendusi

09.06.17

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus alustas 5. juunil kolmes õppekohas suvist vastuvõttu, mis kestab 11. augustini. Varasemast avaramad võimalused on alustada õpinguid töökohapõhises õppes.

Jõhvi, Narva ja Sillamäe õppekohas meistriks õppida soovijad saavad dokumente esitada 11. augustini, vabade õppekohtade olemasolul kuni 30. augustini. Vastuvõtu vestlused toimuvad õppekohtades alates 14. augustist kahe nädala jooksul.

Kutsehariduskeskuse õppedirektori Riina Veidenbaumi sõnul on Ida-Virumaa kolme kutsekooli liitmine eelmise aasta septembris laiendanud maakonnas ametiõppe võimalusi, pakkudes kooli- või töökohapõhises õppes enam kui 60 õppekava.

“Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusel on pikaajalised kogemused töökohapõhise õppe korraldamisel. Eestis alustatakse septembris SA Innove eestvedamisel kutsekeskharidusõppes töökohapõhise õppega ja meie kool on üks esimestest, kes pakub uudset õppimisvõimalust koka eriala õppijatele,” tutvustas Veidenbaum.

Kutsehariduskeskuse hea koostööpartner Eesti Töötukassa maksab alates 1. maist tasemeõppes osalemise toetust. Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötutele inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on võimalik toetust saada IT-süsteemide nooremspetsialisti, IT-tugiisiku, automaatiku, mehhatrooniku, puitkonstruktsioonide ehitaja, sisetööde elektriku, tootmisautomaatika, metallilõikepinkidel töötaja ja arvjuhtimisega (APJ) metallilõikepinkide operaatori õppesse asudes.

“Toetuse saamise tingimustega saab tutvuda töötukassa kodulehel, oma avaldus tuleb esitada töötukassas enne õpingute algust, sest kõigi tingimuste täitmise korral makstakse vaid siis toetust,” rõhutas Veidenbaum.

Vastuvõtukomisjon töötab tööpäevadel 9.30-15.30 kooli õppekohtades: Jõhvis (aadressil Kutse 13, ruumis B109), Narvas (Kreenholmi 45, ruumis L132) ja Sillamäel (Tallinna mnt 13, ruumis 1-32).

Lisainfo
Riina Veidenbaum
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
52 63 688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee

Vastuvõtukomisjon:
Jõhvis 53088342
Narvas 3569385
Sillamäel 3925160

www.ivkhk.ee; www.svtc.ee; www.nvtc.ee

Koostööpartneri info:
https://www.tootukassa.ee/content/toota-ja-opi