Uudised

PRESSITEADE: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus korraldab esmakordselt rahvusvahelise teatrifestivali

29.05.17

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus võõrustab 2.-3. juunil Sillamäel esmakordselt rahvusvahelist teatrifestivali “Kõik teed viivad teatrisse”, kus osalevad üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste teatrikollektiivid.

Kahel päeval näeb teatrilaval kollektiive Narvast, Tallinnast, Maardust, Jõhvist ja Sillamäelt, aga ka Peterburist ja Kingissepast. Ühtekokku pakutakse külalistele 18 lavastust.

Kutseõppekeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on esmakordne rahvusvaheline teatrifestival kooliperele oluline ja suurt väljakutset pakkuv sündmus.

“Kooli eesmärk on luua väga head tingimused ametiõppeks ja arenguks, lisaks aidata kaasa õppijate igakülgse loomepotentsiaali avaldumisele,” ütles Mets. “Kolleegide algatus võtta ette niivõrd mastaapne ülesanne, väärib suurt tunnustust ning usun, et festival saab olema erakordne.”

Festivali idee autor ja korraldusmeeskonna juht on kutsehariduskeskuse Narva õppekoha huvijuht Anna Tereshchenko, kes on aastaid tulemuslikult juhendanud kooli teatrit Underworld.

“Igal aastal osaleme erinevatel teatrifestivalidel Eestis ja oleme esinenud välismaal. Koolide liitmine ühendas entusiastlikud tegijad, et pikalt küpsenud idee ellu viia,” rääkis Anna Tereshchenko. “Ettevalmistuste käigus kaasasime kolme õppekoha erinevate erialade õpilasi. Näiteks õmblejad töötavad kostüümide kollektsiooni loomisel, keevitaja eriala õpilased valmistasid eksklusiivsed sümboolsed autasud festivalil osalejatele, tulevased kokad kindlustavad toitlustuse, puutööoskajad valmistavad autasud lavastuste näitetruppide liikmetele.”

Festivali programmis on esindatud kutsehariduskeskuse Narva õppekoha teater Underworld, teater Andalers Narvast, interaktiivne varjuteater Sillamäelt, teater MG, kooliteater Kukarjamba ja teater Vejer & Špaga (Lehvik & Mõõk) Maardust, Jõhvi huvikeskuse noorte teater PS (Postskriptum), teatrikollektiiv Eksprompt Jõhvist ja teatristuudio Lendav Lehm Tallinnast.

Venemaalt osalevad Juri Jakovlevitš Šiškini nimeline Noore Vaataja Teater Kingisepa linnast ning teatristuudio Junõje Gospoda Artistõ (Noored Härrased Näitlejad) Peterburist.

Festivali mõlema päeva esimesel poolel etendatakse lavastusi nooremale koolieale, pärast lõunapausi on oodatud publikuks vanemad õpilased ja täiskasvanud.

Festivali avamine toimub 2. juunil kell 10.00 Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha saalis (Tallinna mnt 13, Sillamäe). Avaüritusele ja esimesele lavastusele on sissepääs tasuta, edasistele etendustele on pileti hind 50 senti ühele suurele lavastusele (kestvusega kuni 1 tund) või kahele väikesele (kestvusega 30 minutit).

Festivali kavaga saab tutvuda: http://www.nvtc.ee/et/uldinfo/uudised/1/10/syndmus/1340

Pärast festivali algab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses 5. juunil suvine vastuvõtt.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.


Lisainfo

Hannes Mets
direktor
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
+372 5162623
hannes.mets@ivkhk.ee

Anna Tereshchenko
Narva õppekoha huvijuht, festivali korraldusmeeskonna juht
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
+372 5500499
anna.tereshchenko@ivkhk.ee

www.ivkhk.ee
www.nvtc.ee
www.svtc.ee