Uudised

Stažeerimine Portugalis

24.05.17

Ajavahemikul 07.05.–13.05.17 läbisime me stažeerimise EL Erasmus+ programmi “Euroopas õppides meistriks 3” projekti raames partnerkoolis Escola Artística e Profissional Árvore, mis asub Porto linnas, Portugalis.
Porto on tudengilinn ja see nädal langes kokku ülikoolide lõpetajate peoga.
Esimesel õhtul tuli meile lennujaama vastu kooli direktor Horacio. Tema viis meid autoga koos õppijatega elukohtadesse. Järgmisel päeval oli meil kavas tutvumine kooliga (õpetajate ja õpilastega) ja meie stažeerimise ajakava arutlus nädala jooksul ning meie kooli õpilaste praktikakohtade määramine.
Nädala jooksul käisime animatsiooni, graafika ja multimeedia tundides, tutvusime ka kooli- ja õppesüsteemiga. Saime võimaluse kuulata kutseainete lõpuprojektide kaitsmist. Õpilased näitasid end väga kreatiivselt ja loovalt. Me jagasime oma kogemusi ja näitasime meie õpilaste töid.
Samuti käisime firmas „Lumen“, kus läbib praktikat Igor Tipakov 2PMM õppegrupist. Firma tegeleb analoogfotograafia, fotode printimisega erinevatele kandjale (plakatid, klaas jne).
Ühe päeva pühendasime ekskursioonile vanalinnas ajalooõpetajaga. Me nautisime Porto linna ilusaid vaateid. Porto on väga ilus linn, kus on avatud ja sõbralikud inimesed.
Kõik päevad olid hästi planeeritud. Õpetajad tervitasid meid hea meelega oma klassides ja suhtlesid meiega. Meile on jäänud ainult positiivsed mälestused ja emotsioonid, hea mulje koolist, linnast ja inimestest, kes elavad seal.
Oleme tänulikud meie õppekeskusele, mis andis meile võimaluse stažeerimiseks.

Arvutierialade õpetajad
Olga Laar ja Tatjana Ševtšenko