Uudised

Stažeerimine Vilniuses

08.05.17

Ajavahemikul 23.04 – 29.04.2017 käisin stažeerimas „Erasmus +“ programmi raames Vilniuses. Partnerkool, mis võttis mind vastu, on Vilnius Vocational Education and Training Centre of Technology and Business. 23.04.17 kuni 20.05.17 läbivad ka Vilniuses ettevõtepraktikat IVKHK 2. ja 3. kursuse multimedia eriala 2 õpilast Natalia Ponkratenko ja Konstantin Abramovitš.

Vilniuses viibimist organiseeris partnerkooli projektijuht Milena Putcheva. Meid võttis vastu partnerkooli kutseõpetaja Justina Balse, kes aitas meid ka hotelli majutusega.

Nädala jooksul tutvusin mina õppeprotsessi ja õppekavadega. Samuti käisin ekskursioonidel ja partnerkooli erinevates osakondades. Seal toimus kogemuste vahetamine, tegin ülesandeid programmerimise aluste ja veebi arenduse osas, osalesin arutluses eksami ülesannetest tarkvara arendaja kutse jaoks.

Olin imestunud selle kooli õppekavade põhjalikuse üle, näiteks tarkvara arendaja kavas on olemas kõik keele operaatorid ja õpetatavad tehnoloogiad (spring, jsf jne), nende järjestus ning vajalik tundide arv. Selline täpne kavade sõnastamine on tööandjate nõuded, kellega tihedalt teeb koostööd Vilniuse kool. Olen kindel, et me võiksime võtta sellise õppekavade koostamise metoodika üle ning selle abil tõsta meie lõpetajate kvalifikatsiooni.

Arvutierialade kutseõpetaja
Denis Volkov