Uudised

Erasmus+. Kutseõpetajate stažeerimine Riias.

29.04.17

Ajavahemikul 16.04.17–22.04.2017 käisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetajad Alfija Farfutdinova ja Irina Burkina stažeerimas „Erasmus +“ programmi raames Läti pealinnas Riias.

Partnerkool, mis võttis meid vastu on Rigas Tridzniecibas profesionala vidosskola.
Alates teisest aprillist on Riias ettevõtepraktikal Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse teise kursuse kaks õpilast: kokk Alina Melis ja pagar-kondiiter Viktoriya Lõkova.
Meie viibimise Lätis organiseeris projektijuht Ieva Eglite partnerkoolist. Ta tuli meile vastu, aitas meile hotelli registreeruda ning hiljem läksime tutvuma Riia vanalinna vaatamisväärsustega. Käisime tutvumas restoraniga Zila govs ja pagarikojas Rigensis, kus toimub meie õpilaste praktika.
18. aprillil külastasime Rigas Tridzniecibas profesionala vidusskola kooli praktikatunde, kus õpivad õpilased põhikooli baasil toitlustusteeninduse erialal, vestlesime kutseõpetajatega ( Anita Upmine ja Iveta Dümina) ja nende õpilastega. Viibisime tunnis, kus toimus kelnerite ettevalmistus professionaalseks võistluseks „Skills Latvia 2017“.
Tutvusime kooliga, direktoriga ja ka õpilastega, käisime kooli raamatukogus, kus meile kingiti kulinaaria alase raamatu. Järgmisel päeval käisime I kursuse praktikatunnis, vaatasime kuidas nad valmistasid ja serveerisid kanaroogi. Külastasime linnas, mehhiko toidu restorani, kus tutvusime menüüga ja antud restorani töö organiseerimisega. Käisime firma „Gemoss“ kaupluses. See firma müüb varustust ja tehnikat, mis on mõeldud restoranides, pagari- ja kondiitriärides kasutamiseks.
Järgmised 2 päeva külastasime noorte meistrite võistlust „Skills Latvia 2017“, mis toimus esmakordselt Lätis. Antud üritusest võtsid osa üle 15 erineva eriala õpilast, erinevatest Läti piirkondadest. Kolme päevane võistlus oli rikastatud huvitavate ja raskete ülesannetega. Meie elasime kaasa ja soovisime edu meie partnerkooli kelnerieriala õpilasele.
Vabal ajal me ei igavlenud, vaid külastasime Riia Vene teatrit, kus vaatasime komöödiat. Käisime ka kunsti- ja disaini ajaloomuuseumis, kus me tutvusime Läti kaasaegse kunstiga. Samuti külastasime Läti Rahvus muuseumit, kus tutvusime 18,19,20 sajandi läti kunstnike töödega. Käisime ka esimeses moeteemalises muuseumis Riias, mis on avatud kuulsa moe ajaloolase Aleksander Vassiljevi poolt.
Meie jaoks oli stažeerimine väga mitmekülgne, andis meile võimaluse tutvuda huvitavate inimestega ja Läti kultuuriga, samuti aitas luua uusi kontakte.
Me oleme väga tänulikud selle võimaluse eest.

Kutseõpetajad:
Irina Burkina
Alfia Farfutdinova