Uudised

Stažeerimine Saksamaal

21.04.17

Ajavahemikul 03.04.- 08.04.2017 käisime stažeerimas Saksamaal Erasmus+ programmi raames.

Stažeerimine toimus ühes partnerkoolis, mis asub Rotenburgis (Wümme). Koos meiega Saksamaale saadeti ka Narva õppekoha autotehniku eriala 2 õpilast, kes sooritavad välispraktikat Sottrumi linna ettevõtetes.

Meid võttis vastu partnerkooli Berufsbildende Schulen (BBS) õppedirektor Erwin Eggers ja korraldas meile väga huvitava programi. Ta näitas meile ettevõtteid, kus õpilased läbivad praktikat, tegi meie jaoks väikse kooli ekskursiooni ning tutvustas kooli õpetajatega. Rohkem aega me veetsime BBS koolis. Meil oli võimalus külastada huvitavaid tunde, suhelda õpilastega ja õpetajatega kutseharidussüsteemist Saksamaal, tutvuda nende kooli õppetöö korraldamisega. Nädala jooksul ka viibisime erinevate kolleegidega töövarjuna ja õppisime nende kogemusest. Õhtuti me vaatasime Rotenburgi peamisi vaatamisväärsusi. Linn on väga ilus.

Stažeerimine oli väga kasulik ja huvitav, andis meile võimaluse midagi uut teada saada ja tutvuda inimestega, kes on väga sõbralikud ja heatahtlikud. Oleme tänulikud meie õppekeskusele, kes andis meile võimaluse stažeerimiseks Saksamaal.

Jelena Kruglova ja Viktoria Sokolovskaja