Uudised

Stažeerimine Prantsusmaal

20.04.17

2.- 8. aprill 2017 olin ma stažeerimas Prantsusmaal, Lille linnas , programmi Erasmus + raames.

Vastuvõtva pooleks oli partner-kool Lycée Aimé Césaire, Lille. Ühel ajal minu sealviibimisega läbisid oma välispraktika ka viis meie kooli õpilast, kolm kokka, automaatik ja mehhatroonik.

Meie elamist-olemist Lilles korraldas õpetaja Philippe Leclere. Ta võttis meid vastu, abistas kõiges ja organiseeris elamise hotellis. Esmaspäeval jalutasime hästi palju Lille kesklinnas. Meile näidati hotelle, kus meie õpilased hakkavad läbima oma praktikat ja meid tutvustati ka peakokkadele.

3. aprillil olin ma Lycée Aimé Césaire koolis, külastasin paari tundi, suhtlesin õpetajatega ja õpilastega. Suurema osa ajast sel päeval suhtlesin ma kooli asedirektori David Degouveˇga , uurisin temalt, kuidas on korraldatud õppetöö.

Kogu järgmine päev oli planeeritud Lycée Hôtelier International de Lille. Ma tutvusin kooliga, meeldiva lõuna ajal arutasime kooli direktoriga koolide vahelist koostöövõimalust. Selle järel jälgisin ma huvitavat kokkade ja kondiitrite võistlust. See päev oli väga meeldejääv. Õhtuti ma käisin mööda Lille vanalinna, nautides vanaaegse arhitektuuri ja külastades kohalike vaatamisväärtusi.

Kaks järgnevat päeva külastasime meie õpilaste praktikakohti ja suhtlesime nende juhendajatega. Väga meeldiv oli kuulda ainult häid kiidusõnu meie õpilaste kohta. Viimaseks lõunasöögiks kutsusid mind minu Prantsusmaa kolleegid kohvikusse, mis asus viie tärni hotellis L'Hermitage Gantois, mis asub XV sajandi hoones.

Stažeerimine oli minu jaoks väga mitmekülgne, andis mulle võimaluse tutvuda huvitavate ja lahkete inimestega, luua uusi kontakte ja tundma õppida Prantsusmaa kultuuri. Ma tänan Ida-Virumaa Kutsehariduskeskust selle võimaluse eest.

Valentina Gorohh
Teeninduserialade juht
Narva õppekoht