Uudised

07.04.2017 Rahvusvahelise ehitusmessi külastus

07.04.17

07. aprillil külastasid 1PЕН, 3PEH, 1 PKE, 1AMA, 1 ABK õppegruppide õpilased ja kutseõpetajad ehitusmessi Eesti ehitab – 2017.

Messi eesmärgiks oli tutvustada ehitusala asjatundjatele ja huvilistele kaasaegseimaid ehitusmaterjale ja trende. Eesti ehitab on alates 1997. aastast korraldatav iga-aastane rahvusvaheline ehitusmess, mis avab sümboolselt kevadise ehitushooaja.

Messikeskusese oli 4 statsionaarset halli, spetsiaalselt ehitusmessiks püstitatud kerghall ning avaväljakud mahutasid ligi 300 messil osaleva ettevõtte. Suurimate väljapanekutega osalesid Saint Gobain Ehitustooted AS, Vennad-Dahl AS, Velux AS, Espak AS, Balteco AS, Airwave AS, Lasita Aken AS, Wienerberger AS, Paroc AS EM-Serv jne.

Rahvusvahelised eksponendid tulesid oma toodetega välja Belgiast, Svetšist, Valgevenest, Saksamaalt, Poolast, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist.

Eesti Näituste messikeskuses õpetati ökoehituse töötubade kõiki huvilisi savikrohvi kasutama.
Ehitusmessil näitasid professionaalsed ehitajad Krohwin OÜst erinevaid viise, kuidas pindadele savikrohviga huvitavaid tekstuure luua.

Мessi põhiteemad olid arhitektuur ja projekteerimine, üld- ja eriehitustööd, ehitiste konstruktsioonimaterjalid ja –tooted, avatäited, pinnakattematerjalid, jäätmemajanduse seadmed, ehitusmasinad, -seadmed, -tööriistad ja –vahendid, töökaitse ja –ohutus; tööriided ja –kaitsevahendid.

Külastasime ka Põhja-Euroopa üks kõige uhkemaid meremuuseume, mis asub Lennusadamas. Muuseum ja vesilennukite angaar on pälvinud hulga auhindu: Eesti kõige turistisõbralikum muuseum 2012, Europa Nostra Grand Prix 2013, Euroopa aasta muuseumi eriauhind 2014. aastal ja palju muid.

Lennusadama muuseum oli meeldejääv elamus meile: kuhjaga huvitavat lugemist, ümbermaailmareis Kollasel Allveelaeval, suur akvaarium, simulaatorid ja palju muud põnevat.

Õppereis oli huvitav ja väga kasulik, messikülastus andis palju kogemusi meile.