Uudised

Stažeerimine Rootsis

10.04.17

Ajavahemikul 19.03 – 25.03.17 mina olin stažeerimisel Rootsis Erasmus+ programmi raames.

Stažeerimine toimus ühes partnerkoolis, mis asub Vänesborgis. Koos minuga seal olid Sillamäe õppekoha koka eriala 2 õpilast, kes sooritavad välispraktikat ettevõtetes Trollhättanis.

Esimesel päeval me tutvusime Annaga – ta on õpilaste mentor ja keelte õpetaja partnerkoolis. Ta näitas meile kohti, kus õpilased läbivad praktikat ja tegi meie jaoks väikse linna ekskursiooni.

Teisel päeval Anna näitas mulle kooli ja tutvustas teiste õpetajatega. Rohkem osa aega ma veetsin köögis õpperestoranis, kus mul oli võimalus suhelda õpilastega ja vaadata, kuidas on organiseeritud nende töö.

Järgmisel päeval ma sõitsin Göteborgi, vaatasin seal peamisi vaatamisväärsusi ja külastasin kunstimuuseumi.

Neljapäeval Anna kutsus mind ja õpilasi õpperestorani õhtusöögile, mis oli täiesti organiseeritud õpilastega. Nad ise valisid õhtu teema, koostasid menüüd ja korraldasid teenindust. See oli nagu väike koolieksam nende jaoks. Õhtu oli meeldiv, road väga maitsvad ja hästi serveeritud, teenindus oli sõbralik ja kliendikeskne. Ühe tüdruku sõbrad, kellel on oma muusikarühm, mängisid meie jaoks Elvise laule. See oli väga põnev ja jättis meeldejäävat muljet.

Stažeerimine minu jaoks oli väga mitmekülgne ja huvitav, andis mulle võimalust midagi uut teada saada ja tutvuda inimestega, kes on väga sõbralikud ja heatahtlikud. Olen tänulik meie õppekeskusele selle võimaluse eest.