Uudised

Õppekäik Saksamaale, „CeBIT2017“ messile

29.03.17

22. kuni 26. märtsini toimus õppereis Saksamaale, Hannoverisse, mille eesmärk oli Põhja-Euroopa suurima digitaaltehnoloogiate messi „CeBIT2017” külastamine ja info- ja telekommunikatsioonitehnoloogiate ning IT-lahendustega tutvumine.

Õppereisil võtsid osa kolme õppekoha õpilased keevitaja, mehhatrooniku, automaatiku ja multimedia erialadelt, kokku 47 osalejat. Umbes 2000-kilomeetrine teekond Narvast Hannoverisse kulges läbi Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa ning sama teed tagasi.

Näituse põhilised sektsioonid olid järgmised: IT-tehnoloogiad ärinduses, kommunikatsioonid, telemaatika ja navigatsioon, transpordilogistika, avaliku tarbimise sektor, uudistooted interneti ja mobiilsidevahendite valdkonnas, pangandus ja finantsid ning tarbeelektroonika.

Näitusel oli võimalik näha roboteid, android-roboteid ning robotiseeritud süsteeme, tutvuda uute pilvetehnoloogiatega ja uurida targa maja skeemi. Messil oli palju isejuhtivaid autosid erinevatelt tootjatelt ning elektriautosid ühele või kahele inimesele.

Üldiselt võib öelda, et tehnoloogilise varustuse poolest Eesti käib ülejäänud maailma ja ajaga kaasas, sest paljud tehnoloogiad on Eestis juba ammu kasutusel, näiteks targad elektriarvestid, mis edastavad digitaalselt infot elektritarbimise kohta, või android-robotid, mille võistlused toimuvad Eestis iga-aasta Robotexil.

Pärast messi külastasime me Volkswageni muuseumit ja suundusime koju.