Uudised

Õppekäik Saksamaale „Internorga2017“ messi külastus

25.03.17

15 kuni 21 märtsini toimus õppereis Saksamaale, Hamburgi, mille eesmärk oli Põhja-Euroopa suurima teenindusvaldkonna messi Internorga 2017 külastamine.

Teekond algas Narvas ja sihtlinnaks oli Hamburg, bussiga läbisime Lätit, Leedud, Poola ja Saksamad. Õppereisil võtsid osa kolme õppekoha 4 eriala esindjad- kokad, pagar-kondiitrid, kondiitrid ja turismikorraldus, kokku 49 osalejat.

Õppekäigu peasihiks oli erialase messi külastus, kus 22 näitusesaalis eksponeerisid end hotellinduse, teeninduse ja toidutööstuse esindajad. Messil oli võimalik jälgida meistriklasse, teemadeks olid toiduvalmistamine, jookide segamine, erinevate masinate ja seadmete käitlemine, uued suundumused ja kondiitritehnoloogiad. Tipptasemel korraldatud näituse külsatamine nõudis palju aega ja jõudu, kuid see tasus end kuhjaga ära. Reisi lõppus viisid turismikorralduse õpilased küsitluse läbi, et uurida osalejate rahulolu reisiga.

Kõikide arvates reis oli korraldatud hästi ja suurepäraselt. Reisi ajal oli viidud läbi ka bussipardal toiduvalmistamise meistriklass, mille tulemuste degusteerimine olid väga söödavad ja tegi hea meelt kõikidele reisijatele. Reisi ajal toimusid ka esitlused läbitavate maade kohta, nii eesti kui ka vene keeles. Resikiorralduse suureks plussiks oli hotellide asukoht, mis oli alati kesklinnast lähedal, mis võimaldas õpilastele iseseisvalt avastada külastatavad linnasid. Vaatamata Ilmataadi vihmasele ja külmale tujule kõik õppereisil osavõtjad heameelega ja rõõmuga tegid omi avastusi peatumispaikades.

Erilised tänusõnad on reisi korralduse eest Juri Gerzanitsile ja tema lõbusate poola keeletundide eest. Täname meie bussijuhte Aleksandrit ja Alekseid, kes sõidutasid ohutult meid Saksamaale ja tagasi, aitasid reisisaatjatele. See reis oli muljeterohke ja ei unune kunagi, reisi ajal kolme maja õpilased tutvusid ja sõbrunesid väga.

Suur tänu Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele haritava, kasuliku ja ringvaadet laiendatava õppereisi eest