Uudised

PRESSITEADE: Kutsehariduskeskuse õpilased naasid Kuressaarest kõrgete kohtadega

22.03.17

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilased tõid Kuressaare Ametikoolis korraldatud 2. ja 3. kursuse õpilaste kutsevõistluselt “Kokakunst Kuressaares 2017” koju kaks poodiumikohta ja kohtuniku eripreemia.

Teise kursuse võistlusel sai Viktoria Dronik koos Kuressaare õpilase Katriin Sooniga 3. koha ning kolmanda kursuse võistlusel Kristjan Kuusik koos Cätlyn Priksiga Tallinna Teeninduskoolist 2. koha. Lisaks pälvis Darja Žerebtsova Tallinna tuntud restorani Olde Hansa koka eripreemia. Õpilasi juhendasid Svetlana Mitsõk, Natalja Tarassova, Mihkel Luus ja Taimo Tamm.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets tunnustas kooli õpilasi, kes kõrges konkurentsis kooli kokaeriala taas parimast küljest näitasid.

“Kokakunst on meeskonnatöö ja seda tõestasid Kristjan, Viktoria ja Darja väga edukalt, sest võistlustööd tuli valmistada koostöös täiesti uue kolleegiga,” rääkis Mets. “Mul on väga hea meel tõdeda, et lisaks suurepärastele erialaoskustele on meie kooli õpilased meeskonnamängijad ja see kajastub hästi ka argises õppetöös.“

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum lisas, et parimaid tulemusi saavutavad õpilased, kelle juhendajad on motiveeritud ja jagavad oma teadmisi ja oskusi pühendunult.

“Konkurents on tihe ja võita tahavad kõik osalejad, tunnustame meie õpilaste juhendajate tulemuslikku tööd uute meistrite õpetamisel,” lisas Veidenbaum.

Peakohtunik ja Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu märkis, et kõrged kohad suutsid saavutada need, kes olid stabiilsed ja rahulikud.

Võistlusel loositi erinevate koolide õpilased kaheliikmelistesse võistkondadesse. Võistkonnad pidid valmistama põhiroa ja desserdi ning üllatustoidu. Eesti ametikoolide kõrval võtsid osa Läti ja Leedu kokaõpilased Riiast, Ogrest, Vilniusest ja Kaunasest. Kokku osalesid 15 ametikooli õpilased.

Kuressaare Ametikool korraldab kutsevõistlust “Kokakunst Kuressaares” alatest 2010. aastast. Järgmine võistlus korraldatakse 15.-16. märtsil 2018.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

www.ivkhk.ee
www.nvtc.ee
www.svtc.ee

Lisainfo
Hannes Mets, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
+372 51 62 623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
+372 5263688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee