Uudised

Pressiteade: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus korraldab kolmes õppekohas avatud uste nädala

17.03.17

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus avab 27.-31. märtsini oma Jõhvi, Sillamäe ja Narva õppekoha uksed, et tutvustada tulevastele meistritele erinevaid võimalusi oma tulevikku kujundada.

Avatud uste nädala jooksul toimuvad ekskursioonid, loengud ja meistriklassid, et anda huvilistele võimalikult täpne pilt selle kohta, mis ootab neid nii õppetöös kui hiljem professionaalses elus.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul võimaldatakse kaugematele huvilistele soovitud õppekohta ka tasuta transport, et tulevane meistritee ei katkeks juba enne algust.

“Kutseharidus on Ida-Virumaal populaarne ja kõrgel tasemel, kuid oleme aastate jooksul saanud huvilistelt tagasisidet, et ebasobivate transpordiühenduste tõttu ei ole kõigil võimalik avatud uste sündmusel soovitud ajal osaleda. Tänavu lahendame selle probleemi,” ütles Mets. “Kõigis õppekohtades saab näha, kuulda, ja mis kõige olulisem, ise teha. Ekskursioonid, loengud ja meistriklassid on väga hästi läbi mõeldud, et anda vastused kõigi huviliste küsimustele.”

Jõhvis ja Narvas toimuvad avatud uste nädala sündmused 27.-31. märtsini, Sillamäel 28. ja 29. märtsil.

Avatud uste nädala sündmustel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida vastava õppekoha kodulehel, kus saab ka tutvuda nädalakavaga.

Tänavu korraldab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus avatud uste nädala ESF-vahenditest toetatava tegevuse “Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses, sh õpetajakoolituse koolipraktika; kutsehariduse maine tõstmine ja õpipoisiõppe laiendamine ning keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul” (PRÕM) raames.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

www.ivkhk.ee
www.nvtc.ee
www.svtc.ee

Lisainfo
Hannes Mets, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
51 62 623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
52 63 688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee