Uudised

Turismikorraldajate õppereis

09.03.17

9. märtsil toimus õppereis, kus osalesid 1KTK, 2 KTK ja 1PPA kursuse õpilased.

Reisikorraldajad olid Turismikorralduse esimese kursuse õpilased, kes koostasid marsruudi, mis koosnes järgmistest punktidest: Narva, Narva-Jõesuu, Sillamäe, Jõhvi, Mäetaguse, Iisaku ja Avinurme.
Esmakursused-turismikorraldajad valmistasid saateinfo kogu marsruudi jaoks: see oli tutvustav info, mis puudutas linnade ja asulate vaatamisväärsuseid, ajalugu ja teisi huvitavaid fakte.
Esimene peatus toimus Mäetagusel, kus õpilased tutvusid Jäägeri muuseumiga. Sealsamas me külastasime Mõisa SPA hotelli.
SPA- kompleksi külalislahke administraator mitte ainult näitas meile hotelli numbreid, saunu ja SPA-keskust, vaid ka pööras meie tähelepanu huvitavale ehituslahendusele - päikesepatareid, mis on paigaldatud iga kompleksi katusele.
Hea ilm lubas meil teha peatuse Iisakus ja minna üles vaatetorni. Vaatetorni kõrgus on 25 meetrit ja sellisest kõrgusest avaneb suurepärane vaade Peipsimaa avarustele.
Ootamatuks meeldivaks avastuseks tudengite jaoks sai väike Iisaku muuseum, kus väikesel pinnal on eksponeeritud palju vanaaegseid esemeid ja paiknevad erinevad temaatilised ekspositsioonid.
Muuseumi töötaja tutvustas meid nn. "poluvernikute" elu ja olmega.
Viimane peatus oli marsruudi lõpp-punkt - Avinurme, kus kaunis kohas, restaureeritud aidahoones, pakuti õpilastele võimalust proovida korvide punumise käsitööd ja termomeetrite valmistamist ja kaunistamist.
See õppereis meeldis kõigile - nii õpilastele kui ka õppejõudele.
Me kõik saime unustamatu kogemuse ja saime kasutada praktikas oma teoreetilisi teadmisi, mida olime saanud erialaaine raames.
Lisaks sellele said kõik õppereisi osalejad laiendada oma silmaringi ja leida uusi sõpru.

1KTK õpilased