Uudised

Pressiteade: Presidendi vastuvõtu suupistete eest aitas hoolitseda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

01.03.17

Eesti Vabariigi 99.aastapäeva Presidendi vastuvõtu toitlustamise eest aitas hoolt kanda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, valmistades sünnipäevakülalistele erinevaid suupisteid.

Presidendi kantselei peakoka Taigo Lepiku kutse koostööks sai kutsehariduskeskus tänu kooli nüüdse vilistlase Elena Bulynina esikohale mullu sügisel toimunud Eesti noore kondiitri võistlustel. Bulynina ja tema kutseõpetaja Irina Burkina retseptide järgi valmisid presidendi vastuvõtuks kook Choux au Craquelin vaarika-koore kreemiga, bušee šokolaadi-piparmündi täidisega, kook „Vana Tallinn“ ja mustsõstra besee.

Bulynina sõnul ei olnud suurimaks väljakutseks mitte suupistete maitse vaid suurus, sest oluline oli, et need oleksid väga väikesed.

“Ettevalmistus oli mitmeosaline ja väga põhjalik, eeldegustatsioon toimus jaanuaris. Ühine töö algas juba nädala alguses, meil oli hea meeskond ja ma olen väga õnnelik võimaluse üle aidata kaasa presidendi vastuvõtu õnnestumisele,” rääkis Bulynina.

Kauneid ja maitsvaid suupisteid serveerisid külalistele kutseõpetajad Anna Tultseva, Taimo Tamm ja Dmitri Filippov.

Kutseõpetaja Taimo Tamme sõnul oli kõige põnevam suupistete kokkupanemise protsess peopäeval Estonias, kui kõik meeskonnad töötasid nagu Šveitsi kell.

Lisaks kooli meeskonnale andis omapoolse panuse ka selle aasta koka eriala lõpetaja Žanna Dmitrijeva, kes valmistas soolaseid suupisteid koos Purtse Kindluse meeskonnaga. Purtse Kindluse menüü koostas ja ettevalmistused aitas teha kooli toitlustusjuht Mihkel Luus.

“Vastuvõtule eelnenud päev oli päris raske ja vabariigi aastapäeva hommik kiire, kuid Estoniasse kohale jõudes oli juba palju rahulikum,” kirjeldas Dmitrijeva. “Minu jaoks kõige põnevam oli kokkupuude kopra lihast suupistetega, kuid erialase töö mõttes sain juurde palju uusi kogemusi, harjutades aja planeerimist, suupistete serveerimist ja väljapanekut kandikutele. Ka kõige lihtsamatest asjadest on võimalik luua palju huvitavaid suupisteid.”

Magusaid suupisteid valmistati kokku 2000 ja soolaseid 1700.

Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets tunnustas kõiki asjaosalisi olulise ja vastutusrikka projekti elluviimise eest.

“Ei ole pidulikumat sündmust kui vabariigi aastapäev, mistõttu on mul eriti hea meel, et Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse vilistlased ja töötajad said sellesse panuse anda,” lausus Mets. “Elena Bulynina esikoht kondiitri kutsevõistlustel avas meile võimaluse tõestada mitte ainult kutseharidusmaastikule, vaid tervele Eestile, et Ida-Virumaal tegutsevad väga head meistrid ja nende õpetajad.”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses leiab
kooli õppekohtade kodulehekülgedelt
www.ivkhk.ee
www.nvtc.ee
www.svtc.ee

Fotod leiab aadressilt: https://www.facebook.com/IVKHK/posts/1326169907450829


Lisainfo
Hannes Mets, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
51 62 623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
52 63 688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee