Uudised

Kõik külalised meile – Tourest 2017

15.02.17

10.veebruaril toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse poolt korraldatud õppereis Tallinnasse rahvusvahelisele 26.korda toimuvale turismimessile Tourest ja kunstimuuseumisse KUMU, kus osalesid turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuslased koos puhastuteenindaja eriala õpilastega.

Messil olid esindatud oma eripakkumistega nii kohalikud kui ka välismaised turismitegijad. Mess toimus paralleelselt kolmes erinevas hallis. Peahallis on eksponentidena esindatud reisikorraldajad ja reisibürood, üle maailma. Eriti suurt tähelepanu olid väärt eksponendid Türgist, Jaapanist, Taist, Kreekast ja Tansaaniast. Sel aastal leiab Tourestile tulnud riikide seast esimest korda Mongoolia.

Eraldi oli "Puhka Eestis" hallis esindatud Eesti spaad ja turismipiirkonnad, andes ülevaate siseturismi võimalustest. Selles hallis oli võimalus osaleda erinevatel loosimistel, võtta osa erinevatest meisterklassidest ning maitsta kohalikke sööke ja jooke. Kolmas hall oli suunatud Eesti maitsete tutvustamisele. Seal said kõik külalised maitsta eesti toitu ja soetada Eesti käsitöökaupa.

Eesti Kunstimuuseumi KUMU külastus oli õppereisi väga hea lisa. KUMUs tutvusid osalejad ekskursiooni õppereisi käigus Eesti kunsti klassikaga 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni ja Belgia sürrealisti Paul Delvaux unenäolist atmosfääri omavate töödega.

Nagu alati, oli ka see õppereis väga kasulik, teaberikas. Õppereisi käigus said õpilased uue kogemuse, mis on vajalik õppeeesmärkide saavutamiseks ja mis aitab kaasa õpilaste kutsearengule.