Uudised

Tartu City

30.11.16

25. novembril toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekoha poolt korraldatud juba teine õppereis Tartusse sellel õppeaastal, kus osalesid turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuste õpilased koos puhastusteenindaja eriala õpilastega .

Teekond Tartusse jooksis läbi päikeselise Mustvee linna, kus õpilased külastasid Mustvee Vanausuliste Muuseumi. Seal tutvusid nad vanausuliste, kes tänaseni päevani veel säilitavad oma traditsioone, kommete ja elustiiliga. Järmine peatus oli juba Tartus. Õpilased külastasid hiljuti avatud Eesti Rahva Muuseumi ja Barclay hotelli. Muuseumis tutvustasid giidid õpilastele kahte peamist näitust: «Ajarada» - Eestimaa kiviajast Vababuseajani, «Uurali Kaja» - näitus on pühendatud soome-ugri omariikluseta põlisrahvastele.

Õppereisi viimane sihtkoht oli Tartu Barclay hotell, mis asub päris kesklinnas. Hotellil on keerukas ja vastuoluline ajalugu. Selles hoones asus kunagi Ohvitseride Maja. Sõbralik personal, hubased toad koos butiikhotelli sisutusega jätavad väga meeldiva tunde.

Teaberikka õppereisi käigus said õpilased uue kogemuse, mis on vajalik õppeeesmärkide saavutamiseks ja mis aitab kaasa õpilaste kutsearengule.