Uudised

Õppereis Tallinna

21.10.16

Tootmine

Meie väikese õppeekskursiooni esimene osa möödus Eesti trikotaažitootmisettevõttes AGN OÜ. Kõigepealt tutvusime tootmistehnoloogiaga, meile tutvustati erinevaid  juurdelõikuse,  kangaliigitus- ja jaotus  ning teisi tootmisliine. See firma teeb koostööd Soome ettevõtetega, teostades individuaaltellimustöid. Võime vaid uhkust tunda, et karmi konkurentsi ajastul Ida ja Läänega Eesti ettevõtlus jätkab arengut ja kvaliteetse toodangu väljastamist.  Ettevõttes töötab meie tähelepanekute järgi alla 100 töötaja, mis aitab kaasa sõbralike töösuhete alalhoidmisele töötajate hulgas. Väljastatav toodang on markeeritud kui Nanso, Finwear. AGN OÜ tegeleb ka massõmblusega nii meestele kui ka naistele.Saime näha kavalmistooted: pidžaamad, kardiganid, kleidid, püksid. Kõik tooted olid väga hea kvaliteediga.

Innustus

Kestab: näitus " Naise kujutamine Victoria ajastul ja kostüümid Alexander Vassiljevi kollektsioonist"

"Modelleerija peaks olema arhitekt eskiisides, skulptor vormis, maalikunstnik värvis, muusik harmoonias ja filosoof mõõdutundes "
Cristobal Balenciaga.

Tuntud esteet, maailmakuulus teatrikunstnik, sisekujundaja, samuti kunstiteadlane ja moeajaloolane Aleksandr Vassiljev külastab juba teist korda Tallinna. Näitus viiakse läbi asutaja nime kandva fondi ja KUMU muuseumi koostöös. Eesmärk on säilitada erakordne Alexander Vassiljevi kollektsioon ja jätkata tema tööd.

Väljapanek hõlmas vaid osa kogutud kuninganna Victoria ajastu eksponaatidest. Meile esitati 50 kostüümi ja üle 150 aksessuaari, millest enamik on tehtud käsitööna. Täiendavat ajastu atmosfääri lisasid fotod isiklikest arhiividest, maalid ja leheküljed tolleaegsetest naiste moeajakirjadest. Kogu näituse jooksul kuulsime helisid minevikust: kellalööke ja hobuste kabjalööke teedel.

Kroonitud kuninganna Victoria" kui „stiiliikoon" sai väärtuslikuks eeskujuks jäljendamiseks teistele. Nii tekkis viktoriaanlik rõivastumisstiil , mis kannab toona noore asutaja nime.

Meil oli õnnelik võimalus sukelduda romantika, naiselikkuse ja peene maitse atmosfääri, krinoliinide, turnüüride ja kohevate seelikute moe so võluva naiseliku nõrkuse ajastusse. Korsetid rõhutasid daamide ilu, luues silueti "liivakell", mis läks moodi XIX sajandi teisel poolel. Kleidid olid kaunistatud rikkalikult igasuguste võimalike rüüside ja pitsidega, ühendades mitut erineva tekstuuriga kangast samades värvitoonides.

Viktoriaanlik palett eristub erilise värvirikkuse ja intensiivsusega, siis võeti kasutusele toonid nagu „prantsuse hall“, meresinine, smaragdroheline, indigo. Kasutati kõrgekvaliteetseid kangaid: muaree, peenpits, atlass, õilis samet, musliin.

Täname Ida-Virumaa Kutsehariduskeskust meile antud võimaluse eest sukelduda innustavasse moemaailma ja leida enda jaoks uusi ideid tulevaste kollektsioonide loomisel

1ARÕ,1ARÕ1 ja 1ARÕ2 õpilased