Uudised

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilane jõudis parima praktikandi võistlusel finaali

28.10.16

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse koka eriala õpilane Jelizaveta Pjatnitskaja jõudis Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud parima praktikandi konkursi “Praktik Cum Laude” finaali.

Pjatnitskaja esitas kandidaadiks Astri Toitlustus OÜ, kus ta läbis eelmisel õppeaastal koka eriala praktika. Pjatnitskaja osales ka konkursi auhinnatseremoonial teisipäeval, 25. oktoobril Tööandjate majas.

Tööandjate keskliidu parima praktikandi konkursi finaali pääses kokku seitse noort, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Neist neli kutsehariduse ja kolm kõrghariduse kategoorias.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektori Riina Veidenbaumi sõnul on õpilase jõudmine säärasel konkursil finaali suur tunnustus nii õpilasele, koolile kui praktikakohale.

“Kutsehariduses on konkursside tase viimaste aastate jooksul tõusnud, kui õpilane jõudis parima praktikandi konkursil finaali, näitab, et õpilase, kooli ja tööandja koostöös on tehtud head tööd,” ütles Veidenbaum. “Julgustame kõiki Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilasi töötama praktikatel võimalikult hästi, et end tööeluks võimalikult maksimaalselt ette valmistada.”

Kutseõppekeskuse Narva õppekoha kutseõpetaja Alfi Farfutdinova sõnul tagas Pjatnitskajale edu töökus ja uudishimu.

Konkursile esitasid kandidaadid tööandjad, kes soovisid esile tõsta möödunud õppeaastal eriliselt silma paistnud praktikante. Kõigi kandidaatide seast valisid erialaliidud välja finalistid. Nominentide seast valis mõlema kategooria võitjad välja hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Estonian Business Schooli ja viie ettevõtluse erialaliidu esindajad.

Konkursi “Praktik Cum Laude” võitis kõrghariduse kategoorias Egle Kadastik (Tallinna Tehnikakõrgkool) ja kutsehariduse kategoorias Kaidi Parv (Võrumaa Kutsehariduskeskus).

Konkurss “Praktik Cum Laude” konkurss on pilootprojekt, mida korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 17 õppekavarühmas meistriks üle 2800 erinevas vanuses õppija.

Lisainfo
Riina Veidenbaum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor
52 63 688; riina.veidenbaum@ivkhk.ee