Uudised

Pressiteade: Hannes Mets: kolme kooli ühendamine tugevdab Ida-Virumaa kutseharidust

01.09.16

Jõhvi, Sillamäe ja Narva kutseõppeasutuste liitmine üheks, võimaldab nii Ida-Virumaa ametiõppesse kui laiemasse arengusse tuua varasemast avaramad võimalused ja kõrgema kvaliteedi, lausus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets.

Kolmel seni eraldi tegutsenud koolil olid oma selged tugevused, aga ka valdkonnad, milles maakonnasisestele konkurentidele alla jäädi. Ühendamine võimaldab õppetöö kvaliteedi keskmist taset selgelt tõsta.

“Ühe õppeasutusena saame maakonnasisese konkureerimise asemel keskenduda parima kutsehariduse andmisele ja arendamisele ning seda tehes luua nii piirkonna kui kogu Eesti vajadusi arvestava tervikliku süsteemi,” ütles Mets. “Ida-Viru elanik ei pea ametit õppima minema Tallinnasse, Tartusse või Peterburi, sest erialad koos pädevate õpetajate ning moodsa taristuga on siin samas olemas.”

Täna Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Narvas, Sillamäel ja Jõhvis toimunud 1. septembri aktustel tervitasid õppijaid ja töötajaid Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo, kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets ja õppedirektor Riina Veidenbaum.

„Täna tegime ühiselt maakonna kutsehariduse ajalugu, ühendatud koolis oli esimene koolipäev. Eelmisel õppeaastal alustasime koostööd, tänasest alates hakkame liitma kolme õppekoha parimaid kogemusi. Ühine hingamine ja identiteet ei sünni iseenesest ning peame selle nimel tublisti pingutama,” lisas Mets. “Soovin, et iga töötaja seaks nii sõnades kui tegudes esikohale õppijad ja koolipere liikmed oleksid üksteisele toeks. Vaid siis usaldavad meid õppijad ja tööandjad.”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 17 õppekavarühmas uuel õppeaastal meistriks üle 2800 erinevas vanuses õppija.

Foto: http://nvtc.ee/gallery/127

Lisainfo

Hannes Mets, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor

51 62 623; hannes.mets@ivkhk.ee

Riina Veidenbaum,Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor

52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee