Uudised

Pressiteade: Kutsehariduse arendamine Narvas jätkub ühendkooli koosseisus

31.08.16

2000. aasta oktoobris nelja kooli ühendamisega loodud Narva Kutseõppekeskus jätkab alates 1. septembrist Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse koosseisus.

Narva Kutseõppekeskuse direktori, ühendatud kooli õppedirektori Riina Veidenbaumi sõnul on kolme Ida-Virumaa kutsekooli ühendamisprotsessis saadud hinnalisi kogemusi.

“Tänusõnad kuuluvad kõigile kolleegidele ja koostööpartneritele panuse eest Narva kutsehariduse arendamisel. Samas on heameel tõdeda, et Narva Kutseõppekeskuse 16. tegevusaastal tihenes koostöö tulevaste kolleegidega Jõhvist ja Sillamäelt,” ütles Veidenbaum. „Maakonna kolme kutsekooli ühendamine loob iga õppekoha õppijatele ja töötajatele uusi võimalusi, koostöö tööandjatega tiheneb, laieneb õppekavarühmade ja erialade valik. Koos on meil oluliselt mitmekülgsem kogemus ja laiapõhjalisemad teadmised, samuti avaram seadmepark.”

Suvine vastuvõtt tõi Narva ligi 500 uut õppijat, koos üleminevate gruppidega hakkab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekohas õppima 1050 õpilast.

“Ühendamine ja üheks kooliks kasvamine võtab loomulikult aega. Oluline on, et iga töötaja seaks nii sõnades kui tegudes esikohale õppijad ja koolipere liikmed oleksid üksteisele toeks,” lausus Veidenbaum.

Narva Kutseõppekeskuse viimased lõputunnistused said 30. augustil pidulikul aktusel IT projektide koordineerimise tugiisiku, hotelliteenindaja (osakutse toateenija ja osakutse hommikusöögi teenindaja) ja kelneri eriala lõpetajad.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 17 õppekavarühmas uuel õppeaastal meistriks üle 2800 erinevas vanuses õppija.

Info:

Riina Veidenbaum, +372 5263688