Uudised

PRESSITEADE: Esimene Narva suvelaat Joaorus ületas ootusi

17.08.16

Esimest korda Narva jõe ääres Joaoru puhkealal korraldatud Narva Kutseõppekeskuse suvelaat tõi kohale rohkem külalisi, kui korraldajad oodata oskasid.

Laada peakorraldaja, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialisti Karen Sukiasyani sõnul jäid uues kohas toimunud laadaga rahule nii korraldajad, külalised kui kauplejad.

“Lootsime, et inimesi tuleb palju, kuid nii suurt huvi ei julgenud me küll ennustada,” ütles Sukiasyan. “ Laada korraldamine Joaorus oli kindlasti hea otsus ja usun, et andsime suure panuse puhkeala ja Narva promenaadi tuntuse tõstmiseks. Saime ka väga häid õppetunde, mida ja kuidas järgmisel aastal paremini teha.”

Laadal osalesid aktiivselt ka kutseõppekeskuse õpilased, kes andsid suure panuse nii ettevalmistustöödesse kui tegevustesse kooli telgis. Esindatud olid ehitusviimistlejad, keevitajad, autotehnikud, õpilasfirmad, multimeedia eriala õpilased ja mitmed teised.

“Tanja Mihhailova esinemine kujunes oodatult laadapäeva naelaks ning tema pärast oli tulnud kohale väga palju inimesi. Ta on Ida-Virumaal muutumas üha populaarsemaks,” lausus Sukiasyan. “Ka kohalikud tantsu- ja lauluansamblid esinesid hästi, hoides pidevalt üleval mõnusat laadapäeva melu.”

Narva suvelaadal korraldasid Narva Kutseõppekeskuse õpilased ja õpetajad mitmesuguseid meistriklasse ning müüsid omavalmistatud tooteid. Kohal olid kaupmehed ja käsitöölised Eestist, Lätist ja Leedust, pakkudes tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, mett, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu. Suure panuse laada õnnestumisse andsid Toila Spa, Meresuu hotell, Tööriistamarket, Mariine Auto/Subaru ja Noorus Spa.

Fotod tänavusest suvelaadast asuvad Narva Kutseõppekeskuse kodulehel http://www.nvtc.ee/gallery/125

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast, mis 2016. aasta juuniks said EKKA välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada “Narva meistrid”.

Alates 2016. aasta 1. septembrist toimub õppetöö Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuse Narva õppekeskuses. 2016. aasta suvise vastuvõtu info kooli koduleheküljel http://www.nvtc.ee/et/vastuvott/suvine-vastuvott-2016


Lisainfo

Karen Sukiasyan, arendusosakonna peaspetsialist

karen.sukisyan@nvtc.ee

Tel: 52 704 00

laat@nvtc.ee

Tatjana Burikova, õppedirektor direktori ülesannetes

Tel: 51 443 29

Tatjana.Burikova@nvtc.ee