Uudised

Seminar “Tuul pitsides”

16.06.16

9.-10 juunil toimus Liepāja Riiklikus Tehnikumis seminar “Tuul pitsides”, mille raames oli vaja valmistada rõivad trikotaažist.

Käesolevas seminaris võttis osa 9 meeskonda Lätist, Leedust ja Eestist. Õpilased Irina Neiman ja Alesja Proskurina eesotsas kutseõpeataja Tatjana Dolgovskajaga esindasid Narva Kutseõppekeskuse. Ürituse kõige tähtsam eesmärk oli kogemuste vahetamine. Arvatakse, et Liepāja on pitside pealinn ning ürituse korraldajad soovisid selle seminariga seda staatust kinnitada.

Eelnevalt õpilased pidi valmistama oma rõivamudelite alust. Seminari korraldajad varustasid seminari osalejaid vajalike materjalidega nagu trikotaaž ja pits. Selleks, et viia lõpuni omapoolt väljamõeldud unikaalne mudel, oli antud 11 tundi. Seminari käigus oli võimalik kohtuda erinevate disaineritega ja tekstiiltööstuse professionaalidega, kes nägid pealt kuidas erinevad meeskonnad valmistavad rõivad antud materjalidest, hindasid nende tööd ning nägid lõpptulemust moeshoul, mis toimus ürituse lõpus.

Samuti seminari korraldajad pakkusid väga meeldiva meelelahutusprogrammi. Ürituse teisel päeval külastasid seminari osalejad uut kontserdisaali Lielais Dzintars, milles oli korraldatud väga huvitav ekskursioon. Kontserdisaalis sai nauditud head muusikat, maitsvat kohvi ja fantastilist linna panoraami. Pärast seda külastasid osalejad Liepāja muuseumi, milles toimus Aleksandr Vassiljevi kuurordi moenäitus „Kuurort. Mood. Liepāja“.

Pärast kahte töökat ürituse päeva toimus Balti mere kaldal moeshow. Seal samas toimus ka auhindade jagamine. Narva Kutseõppekeskuse meeskond sai auhinna hr Agris Rupert´i käest, kes on Liepāja Riikliku Tehnikumi direktor ning hr Gunt Bruman´i käest, kes on Burda Riga esindaja.

Kahepäevane seminar lõppes väga kiiresti, millest jäid väga meeldivad mälestused ja muljed.