Uudised

Jõgevamaa seiklusteed mööda

06.06.16

Ajavahemikul 31. mai - 1. juuni toimus preemiaõppereis parimatele Narva Kutseõppekeskuse õpilastele. Reis oli korraldatud turismikorralduse eriala esimese kursuse õpilaste poolt õpetaja Viktoria Timohhina juhendamisel.

Esimese päeva ajakava järgides külastasid õpilased Kukruse Polaarmõisat, kus neile räägiti baltisakslaste rollist Eesti ühiskonnas ja õpilased tutvusid Sannikovi maa otsingute ajalooga. Mõisa külastuse programmis oli meeldivaks ülatuseks võimalus proovida 18.-19. sajandi rõivaid ja tunda ennast tõelise aadlikuna, õppida gooti kirjas kirjutama.

Reisi ajakavas oli ka Elistvere loomapargi külastus, kus õpilased nägid metsloomi, kes elavad meie metsades. Vigastatud õnnetusjuhtumis või ema kaotanud metsloomad sattuvad sellesse parki – kõikidest juhtumitest rääkis väga huvitavalt reisil osaletele kohalik giid. Reisi esimese päeva lõpus külastasid kõik Põltsama lossi, muuseumi ja kirikut, kus said tutvuda terve regiooni ja lossi ajalooga.

Reisi teine päev oli väga aktiivne. Õpilased katsetasid oma võimete piire maa ja taeva vahel seiksluspargis Kalevipoja Koda, külastasid Kalevipoja muuseumi, kus õpilased tutvusid Kalevipoja legendidega. Reisi lõpus külastasid kõik Avinurme Puiduaita. Seal oli võimalus osaleda magnetite valmistamise või korvi punumise meisterklassis.

Reisi jooksul said erinevas vanuses ja erinevate erialade õpilased isegi sõpradeks ning reis oli selle õppeaasta suurepäraseks lõpuks.