Uudised

Seiklusmatkapäev Kõrvemaal

25.05.16

20.05.2016 a. Eesti Šveitsis, Põhja-Kõrvemaal projekti raames „Narva ja Viljandi noorte meistrite ühise kultuuriruumi loomine ja lõimumise toetamine füüsilise liikumise kaudu“ toimus juba kolmas sportlik seiklustegevus.

Seekord said Narva ja Viljandi kutseõppekeskuste tulevased meistrid kokku looduskaunis kohas RMK Järvi Pärnjärve laagriplatsil. Tegevus koosnes kahest osast: ellujäämise kursus ja ekstreemmatk rabas.

Rabamatk Põhja Kõrvemaal Kõnnu Suursoos marsruudil Pärnjärve lõkkekoht - Kõnnu Suursoo laudtee ( vaatetorn ) – Paukjärv (vaatetorn), mille eesmärk oli tutvuda raba loodusega ja rabas liikumise iseärasustega. Kuigi kasutati laudteed, tuli ikkagi läbi teha matk põneval ringmarsruudil läbi eheda raba, kus noorukite emotsioon oli ülitugev.

Pärast värskes õhus lõkkel valmistatud lõunat hakkas teine osa.
Ellujäämise kursus oli korraldatud segameeskondades, mille ülesanneteks oli lõkke ilma vahenditeta süütamine, telki püstitamine ja söögi tegemine.

Projektis “Narva ja Viljandi noorte meistrite ühise kultuuriruumi loomine ja lõimumise toetamine füüsilise liikumise kaudu» on möödunud kolm tegevust, mille põhilised tegevused olid suunatud seikluskasvatusele. Peale multikultuurset meeskondliku tegevust said Narva ja Viljandi noored ka väärtuslikku looduseõpetust ja keskkonnahariduse teadmisi.

Järgmine tegevus toimub juba 11. juunil Narvas, kui toimub mitteformaalne meeskonnaõppe-foorumteaater ja ühiselt võetakse osa Ida-Virumaa suuremast spordiüritusest- Narva Energiajooksust.

Lingid:

Projekti kirjeldus

Pildigalerii