Uudised

Viljandi reis

09.05.16

Ühine tegevus ei oma muud eesmärki, kui ühiselt võtta midagi ette vaatamata kultuurile ja keelele, eriti, kui see on reisimine, “action”, seiklus, suhtlemine, sõprus, tervis, loodus, multikultuursus ja sport. Kõik need käsitletud märksõnad olid Narva ja Viljandi noorukite ühises projektis “Narva ja Viljandi noorte meistrite ühise kultuuriruumi loomine ja lõimumise toetamine füüsilise liikumise kaudu” aktuaalsed.

Reedel 29.04.2016 toimus Viljandis projektipõhine esimene kohtumine. Meie koolist võttis osa 40 erinevate erialade õpilast ja 4 portugallast, kes läbivad Narvas praktikat.

Positiivsesse õhkkonda sobisid nii õpilaste tuju, motivatsioon, kui ka soe vastuvõtt Viljandi noorte poolt ja loomulikult suurepärane ilm.

Esimesel kohtumisel saime tehtud kõik planeeritud tegevused. Alguses oli ekskursioon Viljandi Kutseõppekeskuses ning fotonäituse avamine, mis oli pühendatud repressiooni ohvritele. Pärast lõunat algas projekti põhitegevus Karula Veskis, kus toimus segameeskondades kaljuronimise elementidega seiklusüritus. OÜ Seiklusringi kogenenud instruktorid koolitasid noorukeid laskuma ja üles ronima vertikaalseinal.

Ürituse käigus suhtlesid kõik õpilased omavahel eesti, inglise ja vene keeles.

Noorukite muljed:

Regina Sinega (Narva Kutseõppekeskus 1PKO): “Suurepärane reis, sain katsetada oma eesti keele oskust ja sain mägironimiskogemuse.”

Lolita Vinitšjuk (Narva Kutseõppekeskus 1PMM): “Viljandi reis oli kõrgel tasemel, lühikese aja jooksul sain teada palju uut: uusi eesti keele sõnu, uued oskused ja teadmised ning sain uusi sõpru. Just selline interaktiivne tegevus soodustab kõige paremini teise kulutuuritaustaga noorukitega suhtlemist. ”

Andrei Lõsenko (Narva Kutseõppekeskus 1PAT): “Päris maitsvad vorstikesed ja see, et sain väljaspool Narvat Eestis käia.”

Järgmine tegevus toimub 12.05. Põlvamaal - (Taevaskoda), kus toimub ekstreemne matk.

Lingid:

Projekti kirjeldus

Pildigalerii