Uudised

Teatrifestival „Kuldkalake 2016“

17.04.16

05.– 10.04. toimus kultuurimajas Rugodiv XXV teatrifestival „Kuldkalake 2016“.

Narva Kutseõppekeskuse teater „UNDERWORLD“ on osalenud sellel festivalil juba 15 aastat järjest. Seega juubelifestivalil osalemine oli meie teatrile samuti omamoodi juubeliks. Festivali toimumispäevadel oli võimalik külastada enam kui neljakümmet etendust. Teater „UNDERWORLD“ pakkus vaatajatele võimalust hinnata nelja draamaetendust.

Žürii tunnustas meie teatritrupi kõrget professionaalsust. Festivalilt lahkusid peaaegu kõik meie osatäitjad autasude ja diplomitega. Danil Orlov sai autasu „Autorilavastuse eest“, аga lavastust „Issanda koerad“ peeti kahe autasu vääriliseks „Parima lavakujunduse eest“ ja „Lavastuse žanri järjekindluse eest“.
Lavastusele „Nähtamatu pool“ ennustasid nii vaatajad kui ka teiste teatrite lavastajad lennukat tulevikku, muuhulgas soovitati lavastus üles panna internetti, et ka teised teatritrupid võiksid seda mängida.

Kokkuvõtvalt kujunes kevadine teatrifestival 2016 meie teatrile „UNDERWORLD“ vägagi tulemuslikuks, mis tugevdas kollektiivi õlatunnet ja avardas võimaluste piire teatrimaailmas.

Anna Tereshchenko, teatri „UNDERWORLD“ lavastaja ja teatri näitlejad.