Uudised

Saksamaa – kontrastide riik!

23.03.16

11.-18.03 toimus Narva Kutseõppekeskuse poolt korraldatud õppereis Saksamaale. Õppereisi eesmärgiks oli kahe suure ürituse, Turismimess ITB Berliin ja IT tehnoloogiate mess CEBIT Hannoveris, külastamine.

Õppereisil osalejad olid vaimustuses nii ulatuslikute messide korraldamisest, ammutasid uusi ja kasulikke teadmisi ning kontakteerusid oma väliskolleegidega.

ITB Berliin on rahvusvaheline turismimess Berliinis, mis korraldatakse iga aasta Messe Berlin paviljonides ja on üks suurimatest turismimessidest maailma mastaabis. Sel aastal toimus mess 50.korda, messi partnerriik oli Maldiivid. Kõige pilkupüüdvamad ja mitmekesisemad paviljonid messil olid Idamaad ja Aasia riigid. Euroopa riigid olid esindatud traditsioonilisemates toonides. Eriti rõõmustas kõiki meie enda kalli Eesti Vabariigi stend.

CEBIT Hannoveris on  üks maailma suurimatest IT tehnoloogiate ja telekommunikatsiooni tehnoloogiate messidest. Sel aastal messi peamisteks teemadeks olid Cloud data hoiustamine, 3D printerid, droonid ja teised lähima tuleviku tehnoloogiad.

Messidest vabal ajal oli õppereisi osalejatel võimalus tutvuda Saksamaa vaatamisväärsustega. Berliini põhivaatamisväärsus on vaidlemata Reichstag, kus toimus tutvustav ekskursioon audiogiidiga. Turismikorralduse eriala õpilastel oli ka võimalus külastada majatuuriga 5 tärni hotelli Radisson Blu, kus asub väga tuntud AquaDom. Lisaks sellele viis turismikorralduse eriala esimese kursuse õpilane Anton Šamov läbi Berliini kesklinnas jalgsi ekskursiooni. Reisi ajal külastasid kõik ka selliseid kohti nagu Classic Remise – klassikaliste autode muuseumi, Charlottenburg`i lossi – mis on suurim ja kõige olulisem barokkstiilis lossikompleks endise Brandenburgi, Preisi kuningate ja Saksa keisrite loss Berliinis.

Õppereisi teekonnal läbiti Läti, Leedu ja Poola ja turismikorralduse õpilased tutvustasid osalejatele kohalikke traditsioone, kultuure ja loodust. Reisi ajal said õpilased hea võimaluse võrrelda erinevate majutus-, toitlustus-, ja teeninduskohtade külalislahkust.

Viktoria Timohhina

Anton Šamov

Aljona Harlamova

Svetlana Kasjanenko

Olesja Nazarova