Uudised

Pressiteade: Kutseõppekeskuse talvise vastuvõtu grupid alustasid õppetööd

17.03.16

Narva Kutseõppekeskuse talvise vastuvõtu neli gruppi said eelmisel nädalal esimese kogemuse uutest õpingutest.

Koolipõhises õppes alustas erialal sõidukite pindade hooldaja/rehvitehnik 18 õpilast, erialal hotelliteenindaja (osakutse hommikusöögiteenindaja) 19 õpilast ning kooli- ja töökohapõhises õppes kelneri erialal 10 õpilast lisaks veel 8 inimest töökohapõhises õppes toateenijaks.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on õpingud alustanud erinevas vanuses õppijad hea näide elukestva õppe põhimõtete levimisest Narvas ja õppekeskuse õpetajate meisterlikkusest korraldada õppetöö erineva kogemusega õppijatele üheaegselt.

„Mitmed värskelt meistriteed alustanud on väljunud mugavustsoonist ning võtnud õppida täiesti uue ameti,“ ütles Veidenbaum. „Säärane julgus iseenesest on tunnustamist väärt ja heaks eeskujuks paljudele, kes kaaluvad ametiõppes jätkamist.“

Kutseõppekeskuse kogenumad õpilased käisid 11. ja 12. märtsil Narvas toimunud noorte infomessil „Orientiir“ tutvustamas kooli õppimisvõimalusi, tekitades oma karjäärivalikuid kaaluvates kaaslinlastes elavat huvi.

Sellel nädalal külastavad õpilased koos vastuvõtukomisjoni töötajatega üldhariduskoole, et tekitada huvi kutsehariduse vastu ning jagada täpsemat infot erialade kohta.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada „Narva meistrid“.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Lisainfo

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor

Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist

Tel 51 56 828; elianna.romanova@nvtc.ee