Uudised

Stažeerimine Leedus

15.03.16

IT spetsialist Anna Sile stažeeris 28.-st veebruarist kuni 5.märtsini Leedus Vilnius Vocational Education and Training Centre of Technology and Business.

Kutseõppeasutusel on tehniline kallak ning on esindatud lisaks sellised erialad nagu multimeedia, java- programmeerimine, arvutitehnik. Koolil on 4 eraldi asetsevat õppehoonet – baasi ning igas hoones on esindatud erinev erialade valdkond. Nädala jooksul tutvustas Vilniuse kooli esinda mulle igas hoones õpetatavaid erialasid eraldi. Ühes hoonetest on sisseseatud multimeedia stuudio ja raadio stuudio, kus kooli õpilased otseetris teevad raadiosaateid. Sama eriala raames külastasime ka kohalikku telekanalit Penki TV-d, kus meie kooli praktikale suunatud õpilased pea ees sukeldusid televisioonistuudio töisesse atmosfääri.

Nädala lõpus – reedel toimus Vilniuse vanalinnas käsitööliste laat, kus olid esindatud käsitööna valmistatud kangad, puit-, metall-, keraamikatooted. Hulganisti oli rahvuslikku toitu ja toiduaineid (piima- kala- ja lihatooted) pakkuvaid laadalisi. Eriti üllatas aga laadal pakutud tammetõrukohv ja kodu kaitsvate amulettide rohkus.

Vilnius on Leedu pealinn ja ka kõige vanim linn, mille ajalooline keskus on kantud UNESCO maailmapärandi hulka.

IMG_0743