Uudised

Pressiteade: Kutseõppekeskuse trupp oli üleriigilisel festivalil edukas

04.03.16

Narva Kutseõppekeskuse teatritrupp “Underworld” osales edukalt üle-eestilisel teatrifestivalil “Minu teater – minu kapriis”, pälvides mitu tunnustust.

Möödunud nädalavahetusel Maardus toimunud festivalil osales kutseõppekeskuse trupp kolme näidendiga. Kavas oli keskaegsetel sündmustel põhinev tragöödia “Issanda koerad”, monotükk “Ärge uskuge härra Kafkat” ja lemmikloomade piiritust armastusest kõnelev “Nähtamatu pool”.

Viimase kaks näitlejat pälvisid publiku lemmiku auhinna, lisaks sai tükk auhinna autorluse eest. Ka teised tükid teenisid diplomeid.

Trupi lavastaja ja kutseõppekeskuse huvijuhi Anna Tereshchenko sõnul oli tänavu festivali programm varasemate aastatega võrreldes oluliselt intensiivsem, mis tähendas ka trupile suuremat väljakutset.

“Kahe päeva jooksul oli laval ligi kolm korda rohkem etendusi kui varasematel aastatel. Meie truppki astus üles kolme tükiga, mis tähendas suuremat eeltööd ja tugevamat pingutust festivali ajal,” rääkis Tereshchenko. “Mul on väga hea meel, et saime sellise suurepärase kogemuse ja kõik näitlejad suutsid endast maksimumi anda.”

Underworldi näidendeid saab näha ka Narva teatripublik. 28. märtsil, rahvusvahelisel teatripäeval, mängitakse “Nähtamatut poolt” Narva kutseõppekeskuses. Teisi etendusi 5.-8. aprillini kultuurimajas Rugodiv teatrifestivalil “Kuldkalake”.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada „Narva meistrid“.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Lisainfo

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor

Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Ivo Kallasmaa

Kommunikatsioonibüroo Dalton

Laeva 2, Tallinn

ivo@dalton.ee

+372 506 4593

www.dalton.ee