Uudised

Tourest 25 + Narva Kutseõppekeskuse turismikorraldajad = Meistrid...

17.02.16

12.veebruaril toimus Narva Kutseõppekeskuse poolt korraldatud õppereis Tallinnasse rahvusvahelisele 25.korda toimuvale turismimessile Tourest, kus osalesid turismikorralduse eriala esimese ja teise kursuslased koos Sillamäe Gümnaasiumi õpilastega.

Messil oli esindatud oma eripakkumisetga nii kohalikud kui ka välismaalased turismitegijad. Mess toimus paralleelselt kahes erinevas hallis. Peahallis on eksponentidena esindatud reisikorraldajad ja reisibürood, üle maailma. Eriti suurt tähelepanu olid väärt eksponendid Türgist, Jaapanist, Taist ja Kreekast. Sel aastal leiab Tourestile tulnud riikide seast esimest korda Tansaania ja Kõrgõzstani ja lennukampanii Aeroflot.

Eraldi "Puhka Eestis" hallis oli esindatud Eesti spaad ja turismipiirkonnad, andes ülevaate siseturismi võimalustest. Selles hallis oli võimalus osaleda erinevates loosimistes, võtta osa erinevatest mestriklassidest ning maitsta kohalikke sööke ja jooke.

Eesti Kunstimuuseumi KUMU külastus oli õppereisi väga hea lisana. Kumus ekskursiooni käigus õppereisi osalejad tutvusid Eesti kunsti klassikaga 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni ja jaapani kunstniku ja helilooja Ryoji Ikeda ajalise ekspositsiooniga „supersümmeetria“.

Nagu alati ka see õppereis oli ka väga kasulik, teaberikas ja möödus sõbralikus õhkonnas ning turismimessi külastus oli eriti kogemuslik turismikorralduse eriala õpilastele. Sillamäe Gümnaasiumi õpilastele õppereis võib aidata tulevase kutse valimises.

Viktoria Timohhina
õpetaja