Uudised

Õpilasfirmade laat Tallinnas

16.02.16

Laupäeval, 13. veebruaril toimus Tallinnas õpilasfirmade laat, mille korraldas Junior Achievement Eesti. Laat toimus üheaegselt kahes kaubakeskuses, Rocca al Mare ja Kristiines, laadast võttis osa 198 õpilasfirmat üle kogu Eestist.

Narva Kutseõppekeskust esindas kaks üle-Euroopalise projekti ICEE raames loodud õpilasfirmat. Õpilasfirma FARY TALY organiseerib ja korraldab lastele pidulikke üritusi ning tegeleb foto ja videosalvestamisega ja õpilasfirma AUTOEX, mis tegeleb autode tehnilise teenindamise konsulteerimisega.

Kella 12.00 kuni 17.00 oli kõikidel osalejatel ainulaadne võimalus esitleda oma tooteid ja teenuseid. Sellel päeval oli keskustes külastajaid eriti palju ja õpilasfirmadel oli suurepärased võimalused tutvustada ja müüa oma tooteid ja teenuseid. Laada korraldajad hoolitsesid selle eest, et õpilasfirmad asuksid kaubanduskeskustes kõige rahvarohkemates kohtades.

Õpilasfirma FARY TALY stendi kõrval päeva jooksul seisis väga palju lapsi. Nad vaatasid huviga muinasjututegelasi. Õpilasfirmade esindajad olid muinasjutukangelastena Draakoni, Ahvi ja Punamütsikese vastavates kostüümides, mängisid lastega ja jagasid infot õpilasfirmadest.

Päeva jooksul oli võimalus rõõmustada muinasjuttudega rõõmustada nii lapsi kui ka kaubanduskeskuse külastajaid ja töötajaid. Näiteks kontoritarvete kaupluse töötajad paigaldasid oma foto Draakoniga kõikidele kaupluses müüdavatele iPhonidele. Ühe külastaja soovil saadeti fotod Soome.

Õpilasfirma AUTOEX töötajad jagasid rõõmsa meelega infot autodest.

Päeva pidulikul lõpetamisel kell 17.00 autasustati parimaid firmasid diplomite ja kingitustega. Kõikide firmade esindajad hakkavad suure ootusega ootama järgmist üritust.

Anna Tereshchenko, ÕF FARY TALY juhendaja

Lisainfot   http://www.ja.ee/index.php?article_id=430&page=159&action=article&